Gmina Kościerzyna Sport Wokół nas

Szczecin. 51. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Worek medali dla zawodników UKS Olimpijczyk

Od 30 czerwca do 2 lipca w Szczecinie odbywały się 51. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski, w których znakomicie spisali się zawodnicy Olimpijczyka Skorzewo. Reprezentanci gminy Kościerzyny zgarnęli aż dwanaście medali, bijąc przy tym rekordy życiowe.

Po pierwszym dniu zawodów po złoto sięgnął Daniel Pek, zwyciężając rywalizację w biegu na 400m. W tym samym biegu brązowy medal wywalczył Adrian Bielski. W rywalizacji na 400m srebro zdobył Damian Żołądek. W konkursach pchnięcia kulą, wśród kobiet, srebrny medal wywalczyła Faustyna Kotłowska, bijąc rekord życiowy, a brązowy medal zdobył Łukasz Walczak. Bardzo dobrze zaprezentował się także w konkursie rzutu dyskiem Robert Hinc, który wywalczył 7. miejsce, bijąc rekord życiowy. Po pierwszym dniu UKS Olimpijczyk zajmował 3. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Kolejne dni rywalizacji

Drugi dzień przyniósł lekkoatletom ze Skorzewa kolejne medale. W biegu na 1500m złoto zdobył niezawodny Daniel Pek, a za nim na trzecim miejscu finiszował Amadeusz Reiss. Faustyna Kotłowska ponownie stanęła na drugim stopniu podium, tym razem w rywalizacji w rzucie dyskiem. W biegu na 100m brązowy medal wywalczył Damian Żołądek, a w konkursie rzutu oszczepem także brązowy krążek wywalczył Maciej Jutrzonka. Na zakończenie drugiego dnia zawodów drużyna Olimpijczyka sięgnęła po złoto w sztafecie 4x100m w składzie: Adrian Bielski, Damian Żołądek, Piotr Kiełpin i Daniel Pek.

W trzecim, ostatnim dniu zawodów w Szczecinie w rywalizacji na 200m brązowy medal wywalczył Damian Żołądek.

– To były bardzo udane pod względem ilości medali mistrzostwa. Klub ze Skorzewa zajął w ostatecznym zestawieniu 7. miejsce w klasyfikacji medalowej na 34 sklasyfikowane kluby – podsumowują trenerzy.

Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, trenerom Leszkowi Zblewskiemu i Dawidowi Żołądkowi oraz rodzicom i wolontariuszom, którzy na co dzień współpracują z sekcją lekkoatletyczną Olimpijczyka dla osób z niepełnosprawnościami.