Gmina Sulęczyno Kultura Wokół nas

Sulęczyno. 51. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej. „Bazuna” powróciła do Sulęczyna

Powrót był w wielkim stylu, bo w przeglądzie wzięło udział aż czterdziestu dwóch wykonawców. Potrzeba było trzech dni, aby mogli się zaprezentować przed stałą publicznością „Bazun”. Klimaty były takie, że koncertów nie przerwał nawet deszcz, który lunął w Sulęczynie w sobotnie popołudnie.

Od ponad pół wieku Sulęczyno jest miejscem gdzie gra „Bazuna”. Po pandemicznej przerwie znowu wystąpili tu wykonawcy z całego kraju. Pierwotnie miało ich być dwudziestu, a ostatecznie wystąpiło dwa razy więcej. Koncert powitalny ruszył już w piątek. W sobotę odbyła się główna część imprezy, którą otworzyli wspólnie organizatorzy. Gminę Sulęczyno reprezentował wójt Bernard Grucza i Zbigniew Zarzycki, dyrektor GOK.

Na początku wykonawcy grali po dwa utwory, ale później organizatorzy skrócili występ do jednej piosenki. To zainspirowało niektórych wykonawców do stworzenia alternatywnego dla sceny miejsca gdzie dalej koncertowali. Pomysł ten został zaaprobowany przez publikę, która od lat wiernie towarzyszy „Bazunie”. Stąd tegoroczna edycja przeglądu miała niepowtarzalne klimaty. Sprzyjał temu „Nocny Maraton” – seria koncertów, która zakończyła sobotę. Trzeciego dnia w niedzielne południe odbył się koncert dla laureatów tegorocznego przeglądu.

D. Tryzna

Komentarze