Gmina Stężyca Kultura Wokół nas

Szymbark. Wielka Parada Bryczek i Wozów ponownie przejedzie przez Szymbark

W najbliższą niedzielę 9 lipca do Szymbarka znów zjadą liczne zaprzęgi konne, by wziąć udział w XIX Wielkiej Paradzie Bryczek i Wozów. Imprezie tworzy szyć będą Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Jeździe na Oklep i Wyścigach Bryczkami.

Szymbark zyskał miano Konnej Stolicy Polski Północnej za sprawą organizowanych tu cyklicznie imprez dla kuczerów. Kolejna ich edycja odbędzie się już 9 lipca na boisku sportowym w Szymbarku. Start imprezy o godz. 13, kiedy nastąpi wyjazdów pojazdów konnych i samochodów retro ulicami Szymbarka i Potuł. Następnie odbędą się mistrzostwa. W międzyczasie na scenie wystąpią zespoły regionalne i Kabaret Purtce. Będzie też rywalizacja o puchar prezesa na byku rodeo. Zaplanowano występ tancerki Chinara Mammadova z Azerbejdżanu. Na placu stanie też mammobus. Przez cały czas trwania wydarzenia będzie można oglądać sprzęt strażacki, jak również korzystać ze stoisk handlowych i gastronomicznych.

– W trakcie imprezy będzie sporo darmowych atrakcji dla dzieci m.in. 6 zjeżdżalni i zamków, byk rodeo, teatr rzeźby Ireny Brzeskiej, malowanie twarzy, animatorzy i konie na oprowadzanie. Ponadto KGW Szymbark przygotuje poczęstunek – zapowiada Piotr Kupper, Prezes Zrzeszenia Kaszubskich Kuczerów i Hodowców Koni.

Imprezę poprowadzi Aleksandra Derda-Kupper i Mateusz Bullmann oraz DJ Leoś.

Red.

Komentarze