Sport

Pływanie. Mistrzostwa Polski. Zawodnicy KS Aqua Sport z tytułami mistrzów

3 grudnia z pewnością przejdzie do historii za sprawą I Mistrzostw Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym. W zawodach wystartowała 9-osobowa ekipa KS Aqua Sport złożona z zawodników, którzy w tym roku rywalizowali już w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego. Zdobyte doświadczenie w lidze przełożyło się na sukcesy podczas Mistrzostw Polski.

Wśród 11-letnich dziewcząt rewelacyjnie zaprezentowała się Monika Zarach, która zdobyła tytuł mistrzyni kraju oraz zdobyła srebrny i brązowy medal. Równie świetnie zaprezentowała się Nina Kucharska, zdobywając dwa srebrne medale i jeden brązowy. Wśród chłopców Aleks Męczykowski zdobył srebro i dwa brązowe krążki. Sztafeta KS Aqua Sport na dystansie 4x25m nie miała sobie równych i zwyciężyła w składzie: Monika Zarach, Nina Kucharska, Aleks Męczykowski i Szymon Hinc.

W kategorii chłopców 10-letnich Konstanty Tarnowski może się poszczycić tytułem mistrza kraju oraz srebrnym i brązowym medalem.

Natomiast w kategorii dziewczynek 9-letnich świetnie wypadła Kaja Lellek, która także zdobyła tytuł mistrzyni. Ponadto zdobyła jeszcze trzy srebrne medale w pozostałych konkurencjach.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski

Najlepszą zawodniczką 11-letnią w Polsce została Monika Zarach, a Nina Kucharska została trzecią zawodniczką w tej kategorii wiekowej. Wśród chłopców 11-letnich Aleks Męczykowski został trzecim zawodnikiem w Polsce. Najlepszym zawodnikiem 10-letnim w Polsce został Konstanty Tarnowski, a Kaja Lellek jest drugą zawodniczką w Polsce w kategorii 9 lat.

Drużyna dziewcząt uplasowała się na drugim miejscu, a drużyna chłopców na trzecim miejscu, co pozwoliło KS Aqua Sport zostać drugim klubem w Polsce w klasyfikacji generalnej.