Gmina Kartuzy Samorząd Szkolnictwo Wokół nas

Brodnica Górna. Finał programu ,,Granty PPGR” dla gminy Kartuzy. Wojewoda wręczył laptopy i obiecał dalszą pomoc

2 grudnia wojewoda Dariusz Drelich i przedstawiciele samorządu kartuskiego wręczyli laptopy dla 138 dzieci z rodzin popegeerowskich z terenu gminy Kartuzy. Szkołę w Brodnicy wybrano nie przypadkowo, gdyż władze chciały pokazać realizowaną tu inwestycję i poprosić o pomoc przy jej ukończeniu.

Malutka sala gimnastyczna szkoły upchana była rodzinami, które przyjechały po odbiór laptopów. Było ich 138. Zostały zakupione w ramach grantu uzyskanego z programu ,,Granty PPGR”. Gmina otrzymała od wojewody na ten cel ponad 500 tys. zł.

 ,,Dziękujemy za wszystko, prosimy o więcej”

Miejsce to wybrano nie przypadkowo. Władze gminy chciały pokazać wojewodzie, w jaki sposób wykorzystują pozyskiwane środki te krajowe, jak i z UE. Burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński oprowadził wojewodę  po placu budowy nowego skrzydła szkoły, które będzie mieścić nowe pomieszczenia dydaktyczne i salę gimnastyczną. Nie omieszkał też poprosić o pomoc przy dokończeniu inwestycji.

Komputery od wojewody na Mikołaja

Zebranych  powitał w skromnych progach szkoły jej dyrektor Paweł  Pytka. Z okazji świąt wspólnie z Anną Roszkowską przewodniczącą Rady Rodziców wręczył na ręce wojewody świąteczny prezent. Wojewoda odwdzięczył się społeczności szkolnej tym samym. W swoim wystąpieniu podkreślił wielkość środków, które w ramach programu trafiły do województwa pomorskiego i na co zostały przeznaczone.

-Ostatnio mam okazję bywać, odwiedzać duże inwestycje strukturalne. Ale ten program jest szczególny, bo służy konkretnym ludziom. Bo spłacamy pewien dług dla potomków tych rodzin, które funkcjonowały na terenach po byłych PGR-ach. To 72 mln zł. za które kupiono prawie 1,5 tys. szt. komputerów i tabletów – podkreślał D. Drelich

Wspólnie z burmistrzem, wiceburmistrz Sylwią Biankowską i przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Dawidowskim  wręczyli dzieciom  laptopy. Było dużo radości słów podziękowania.

Red.

Komentarze