Sport

Pływanie. XIII Zimowe Mistrzostwa Polski. Osiem medali dla zawodników KS Aqua Sport

W Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, w których rywalizowali najlepsi ratownicy wodni. Wśród nich klubowicze z KS Aqua Sport, którzy po raz kolejny zgarnęli kilka medali.

Zawodnicy podzieleni zostali na cztery kategorie wiekowe: młodziki, juniorzy młodsi, juniorzy i OPEN osobno dla kobiet i mężczyzn. W rywalizacji udział wzięło prawie dwustu zawodników, a startowali w sześciu konkurencjach indywidualnych oraz w pięciu sztafetach.

Wysokie lokaty i medale

Najlepiej z KS Aqua Sport zaprezentował się Filip Komar, który wywalczył trzy tytuły wicemistrza. Powody do zadowolenia może mieć także Wiktoria Lellek, która wywalczyła brąz. Również z brązowego krążka cieszyła się Dominika Peek, która ustanowiła wspaniały rekord klubu w kategorii młodzik, co pozwoliło tej zaledwie 12-letniej zawodniczce uplasować się na 26. pozycji w kraju. Srebrne medale wywalczyły Wiktoria Lellek i Marta Ostrowska. Natomiast sztafeta dziewcząt z przeszkodami wywalczyła brązowy medal, płynąc w składzie: Wiktoria Lellek, Anna Tarnowska, Iga Góralczyk i Anna Szybalska. Również z brązu cieszyła się sztafeta dziewcząt 4x25m, która wystartowała w składzie: Iga Góralczyk, Anna Szybalska, Zuzanna Peek i Anna Tarnowska.

Warto nadmienić, że miejsca w pierwszej dziesiątce mistrzostw zajęli: juniorka Daria Freda, juniorki młodsze Anna Tarnowska i Klaudia Bida, oraz młodziczki Dominika Peek, Marcelina Bławat, Wiktoria Lellek, Sandra Blok i Marta Ostrowska.

– Zawody te zakończyły zmagania sportowe KS Aqua Sport w 2022 roku, a w 2023 roku klub pragnie powalczyć o jeszcze lepsze lokaty, a także wystartować po raz pierwszy w zawodach międzynarodowych. Wszystkich chcących rozpocząć przygodę z pływaniem zapraszamy na treningi już od 6 roku życia – mówi trener Michał Zarach.

Wyjazd dofinansowany został ponownie przez firmy: Kruszywa Polskie, Hoch Systemy Kominowe oraz Repiński Transport.