Gmina Karsin Sport

Półwysep Lipa. Regaty w sześciu klasach. Kolejne sukcesy drużyn z gminy Karsin

Stu trzydziestu zawodników rywalizowało w ostatni weekend sierpnia w regatach zorganizowanych na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Lipa. Załogi z gminy Karsin i Czersk rywalizowały w sześciu tradycyjnych kategoriach oraz po raz pierwszy w klasie Mariner 19.

W żeglarskiej imprezie pięćdziesiąt jachtów, czyli aż sto trzydzieści osób startowało w klasach: Sport, Omega, T1, T2, T3 oraz klasach młodzieżowych Mariner 19 i Optimist. Uczestnikom sprzyjała pogoda – na Jeziorze Wdzydzkim wiatr dopisał, dzięki czemu wszystkie siedem zaplanowanych wyścigów rozegrano na dwóch trasach. Jachty kabinowe, Sport oraz Omega walczyły na trasie wokół wyspy. Natomiast klasy młodzieżowe okrążały specjalnie ustawione w tym celu bojki.

Dominacja załóg gminy Karsin

W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce w klasie Sport zajął Grzegorz Musielak. Omegę zdominował Michał Ruciński. Klasę T1 zwyciężył Paweł Krzyżykowski. W T2 zwycięstwo odniósł Jacek Zyskowski. W klasie T3 nie miał sobie równych Janusz Chołyst. W rywalizacji dzieci w klasie Optimist dwa pierwsze miejsca zajęli reprezentanci gminy Karsin. Pierwsze miejsce zdobył Patryk Sałata, a kolejne Barbara Borzyszkowska. W klasie Mariner 19 z rywalizacji również zwycięsko wyszła młodzież gminy Karsin. Najwyższe miejsce zdobył Jakub Sałata, a drugie Szymon Domański.

Nagrody zwycięzcom wręczał Tomasz Urbański, sekretarz gminy Karsin.

Regatom tradycyjnie towarzyszył bogaty program rekreacyjno-sportowy dla kibiców, który swoje miejsce miał na terenie ośrodka i cieszył się sporym zainteresowaniem uczestników.