Gmina Przodkowo OSP Samorząd Wideo Wokół nas

Pomieczyno. Wigilia u miejscowych druhów. Ciężki MAN świątecznym prezentem dla jednostki. Św. Mikołajem nadbryg. Piotr Socha

Wigilia pomieczyńskich druhów budziła podziw u wielu gości. Zaskoczyła frekwencja, szczególnie wśród MDP. Druhowie pamiętali o wszystkich, którzy działają na rzecz jednostki. Dziękować było za co, bo wśród prezentów przyjętych podczas wigilii być ciężki wóz bojowy marki MAN.

Przybyłych na wigilijne spotkanie w imieniu organizatorów powitał prezes dh Ireneusz Drążkowski. Świetlica był wypełniona po brzegi. Jej środek zajęło około pięćdziesięciu członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Wśród przybyłych gości był Pomorski Komendant PSP nadbryg. Piotr Socha, Komendant Powiatowy PSP bryg. Paweł Gil i prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Edmund Kwidziński. Władze samorządowe reprezentowali starosta Bogdan Łapa, przewodniczący Rady powiatu Mieczysław Woźniak oraz wójt Andrzej Wyrzykowski i szefostwo Rady Gminy Dariusz Toporek i Tadeusz Pupacz. Wśród honorowych gości prezes FKP Polska Zygmunt Drela. Nie zabrakło również funkcjonariuszy Posterunku Policji w Przodkowie i ks. proboszcza.

Po szerokim wystąpieniu prezesa jednostki, które nawiązywało do tegorocznych wydarzeń z udziałem pomieczyńskich druhów wszyscy przemieścili się do garażu, gdzie miała miejsce najważniejsza część spotkania. Tu z rąk nadbryg. P. Sochy odebrane zostały kluczki do ciężkiego wozu bojowego marki MAN, który przez kilkanaście ostatnich lat był na wyposażeniu Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach. Odbierając kluczyki prezes nie krył swojego wzruszenia i podkreślił, Że to było jego wielkie marzenie.

Strażacy odebrali też najnowszej generacji sprzęt hydrauliczny i inne wyposażenie. Te prezenty były okazją do podziękowań dla wszystkich św. Mikołajów. Szczególne słowa wdzięczności trafiły do nadbryg. P. Sochy, firmy FKP i samorządowców z powiatu i gminy.

Związkowym odznaczeniem został uhonorowany najstarszy 84-letni druh. Tę część spotkania zakończyła modlitwa, przełamanie się opłatkiem i odśpiewanie kolędy przy naprędce zorganizowanej kapeli strażackiej. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych.

D. Tryzna

Komentarze