Inwestycje Powiat kartuski

Pow. kartuski. Modernizacja dróg powiatowych. Tegoroczna pula zadań wykonana

W roku bieżącym powiat kartuski zrealizował trzy duże inwestycje drogowe dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Oprócz tego wykonano modernizację odcinka drogi powiatowej Sulęczyno – Lipusz i cały szereg drobnych remontów.

W ubiegłym tygodniu zakończone zostały prace przy położeniu dywanika asfaltowego na odcinku długości 1000 m.b. drogi powiatowej Sulęczyno – Lipusz. W następnym tygodniu będą porządkowane i wzmacniane pobocza. Po tym zaplanowano odbiór prac.

– Zadanie wykonywaliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Lipusz, bo ono przekazało nam dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. Tutaj należą się podziękowania dla Bartłomieja Obajtka Dyrektora Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, bo dzięki jego decyzji Nadleśnictwo Lipusz dostało te środki. Dziękuję również za podejście do sprawy Maciejowi  Kostce Nadleśniczemu z Lipusza.  Zostało tam jeszcze 2 km, ale planujemy zrobić to w roku 2021, jak otrzymamy dofinansowanie i wtedy zakończymy tą drogę w 100% – mówi Piotr Fikus wicestarosta kartuski

Zadania zaplanowane wykonano

W lipcu tego roku powiat kartuski zrealizował modernizację drogi Leźno – Pępowo. Na dwóch odcinkach o długości łącznej 3,5 km wykonany został nowy dywanik asfaltowy i inne prace związane z jej modernizacją. Inwestycja kosztowała 1,42 mln zł, wykonała je firma COLAS POLSKA. Kolejną dużą inwestycją drogową była modernizacja drogi Kiełpino – Pikarnia. Tam wyremontowano 3,7 km drogi. Ważną trzecią inwestycją dla mieszkańców gminy Chmielno była przebudowa drogi  relacji Wygoda Łączyńska – Chmielno. Wykonano odcinek o długości 3km. Wartość inwestycji wynosiła 1,1 mln zł, a wykonawcą robót był kartuski DROMOS. Wszystkie te inwestycje były realizowane z dofinansowaniem z FDS, który przekazał 50% ich wartości. Do ostatniego zadania 100 tys. zł dołożyła gmina Chmielno.

Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców

W tym roku powiat zrealizował też wiele innych, drobnych prac przy drogach należących do niego. Jedną z nich jest budowa 170 m.b. chodnika przy ul. Szydlickiej w Sulęczynie.  Inwestycja ta była realizowana, dzięki pomocy przekazanej prze gminę Sulęczyno w kwocie 20 tys. zł i materialnej pomocy jednego z mieszkańców tej ulicy. W następnym roku powiat planuje przedłuży dalej ten chodnik aż do końca zabudowań.

– Bogdan Łapa, starosta kartuski i zarząd powiatu generalnie stawia na poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych korzystających z naszych dróg. Stąd modernizujemy je, poprawiamy ich jakość, dokładamy progi zwalniające. Realizujemy tyle zadań, ile leży w granicach naszych możliwości finansowych –  informuje wicestarosta kartuski

Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Roboty przy dywaniku asfaltowym na drodze Sulęczyno – Lipusz.
Chodnik przy ul. Szydlickiej
Remontowana droga Leźno – Pępowo
Droga Wygoda Łączyńska – Chmielno

Komentarze