Na sygnale Powiat kartuski

Powiat kartuski. Pechowy poniedziałek. Siedem poważnych zdarzeń w ciągu dnia

Poniedziałek, zwiastujący pierwszy dzień wiosny okazał się fatalnym dniem na drogach powiatu kartuskiego. Policjanci z kartuskiej komendy pracowali tego dnia przy siedmiu zdarzeniach drogowych. W jednym z nich brało udział kilkuletnie dziecko.

Najpierw w poniedziałek po godz. 12 kartuscy policjanci dostali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Miechucinie, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem MAN, 58-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, podróżując w kierunku Sierakowic nieprawidłowo wykonał manewr omijania stojącego na pasie samochodu Volvo. W wyniku manewru jadący z naprzeciwka pojazd Scania zatrzymał się, a jadący za nim kolejny samochód ciężarowy w celu uniknięcia zderzenia zjechał na przeciwny pas i zderzył się z MAN-em. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. zł.

Potrącenie kilkulatki

Kilka godzin później dyżurny kartuskiej komendy został powiadomiony o kolejnym zdarzeniu. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z Żukowa ustalili, że 33-letnia kobieta, podróżująca Audi, w miejscowości Banino, chcąc ominąć stojące w korku samochody zjechała na lewy pas i potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 8-letnią dziewczynkę. Na szczęście dziecko nie miało żadnych większych obrażeń, które zagrażałoby życiu czy zdrowi. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Pozostałe wypadki

Oprócz kolizji dwóch pojazdów ciężarowych i potrącenia dziecka, kartuscy policjanci w poniedziałkowy dzień pracowali na miejscu pięciu innych zdarzeniach drogowych, m.in. w Lesznie, gdzie Opel zahaczył o Passata, a następnie wjechał do rowu. Byli również na miejscu kolizji dwóch osobówek w Niestępowie, gdzie jeden z kierujących nie upewnił się czy może wykonać manewr skrętu, a drugi z nich wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. W efekcie doszło do zderzenia bocznego.

– Apelujemy o rozsądek na drodze nie tylko kierowców, ale także pieszych i innych uczestników ruchu drogowego – przypominają funkcjonariusze.

KPP/opr.red

Fot. KPP Kartuzy

Komentarze