Gmina Lipusz Sport

Piłka ręczna. Lipusz bastionem piłki ręcznej chłopców

Przedwczoraj, w hali sportowej Zespołu Szkół w Lipuszu został rozegrany 50 Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach wystartowało sześć najlepszych zespołów szkół naszego regionu. Wyniki rywalizacji potwierdzają wysoką pozycję SP Lipusz w tej dyscyplinie.

We wtorek 22 marca, w Lipuszu odbyły się finałowe rozgrywki szczypiornistów na szczeblu wojewódzkim. Chcąc znaleźć się w ścisłym finale zawodnicy musieli przebrnąć wcześniej przez eliminacje miejskie, gminne, powiatowe oraz półfinały wojewódzkie. W finale prócz gospodarzy wzięły udział drużyny ze szkół w Gdańsku, Słupsku, Żukowie, Tczewie i Kwidzynie.

Najlepsze drużyny w jednej grupie

W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Grupa A została nazwana „grupą śmierci”, ponieważ znalazły się w niej najlepsze drużyny z ubiegłego roku Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej. Byli to reprezentanci SP Lipusz, zawodnicy z żukowskiej ,,Jedynki’’ i SP Nr 12 z Tczewa.

– Mecze w tej grupie były bardzo zacięte i na wysokim poziomie. Lipuscy szczypiorniści od samego początku wchodząc na boisku wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i zawziętością na boisku. Walczyli do samego końca – podkreślają organizatorzy zawodów.

SP Lipusz czempionem

Pierwsze połowy każdego meczu grupowego były bardzo wyrównane, dopiero w drugiej połowie lipuszanie wypracowywali sobie wyraźną przewagę. W finale zmierzyli się z drużyną z Gdańska, która była bezkonkurencyjna w swojej grupie. Pierwsza finałowa połowa była bardzo wyrównana 9:9, bramka za bramkę, kontrataki oraz bardzo szybkie rozpoczęcia gry po zdobytych bramkach wymagała od zawodników dużej wytrzymałości. Druga połowa należała już zdecydowanie do SP Lipusz i to oni rozdawali karty w grze, kończąc finał wynikiem 19:13. Tym samym zdobyli pierwsze miejsce. Lipuska drużyna będzie reprezentować województwo pomorskie na Mistrzostwach Polski Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców.

GOKSiR/opr.red

Skład wygranej drużyny: Nikodem Żywicki, Kajetan Kurs, Kacper Klasa, Hubert Kiedrowski, Hubert Cybulski Jakub Wałdoch, Maksymilian Kopp-Ostrowski, Marcin Bigus, Maurycy Zdrojewski, Mateusz Ebertowski, Stanisław Robert, Seweryn Breza, Karol Szymura. Trener: Robert Klasa.