Powiat kościerski Wokół nas

Powiat kościerski. Światowy Dzień Turystyki. Wyróżnienie dla LOT Serce Kaszub

W piątek 1. października w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbyły się Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki. Podczas tego wydarzenia wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim. W grupie nagrodzonych pojawiła się kościerska organizacja.

Po długiej przerwie związanej z pandemią przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych działań w turystyce i wyróżnienie najlepszych z branży. W tym roku uroczystości zostały zorganizowane w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. W obchodach Światowego Dnia Turystyki uczestniczyli m.in. marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski. Obecni byli także parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele uczelni wyższych, organizacji i instytucji związanych z turystyką.

 – Gdybyśmy mieli jednak ocenić turystykę przez pryzmat ostatnich trzech miesięcy, to na Pomorzu już dawno nie mieliśmy takiego napływu gości. Myślę, że wszyscy tęskniliśmy za turystami i dobrze się stało, że mijający sezon był tak dobry. Chciałbym wszystkim życzyć, żebyśmy jak najszybciej wrócili do tej normalności, do której byliśmy przyzwyczajeni jeszcze przed pandemią, a także żebyśmy mogli cieszyć się z tego, że turyści tak chętnie odwiedzają Pomorze – mówił marszałek M. Struk

LOT została nagrodzona

Tradycyjnie najważniejszym punktem w programie uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień za

zasługi dla rozwoju turystyki w naszym regionie. Wśród laureatów tegorocznego wydarzenia znalazła się Lokalna Organizacja Turystyczna Serce Kaszub. Nieprzypadkowo ją nagrodzono, ponieważ w tym roku stowarzyszenie obchodziło dziesięciolecie swojej działalności. LOT Służy bardzo dobrze promocji powiatu kościerskiego wydając przewodniki, albumy itd. Za to jedno z działań stowarzyszenie nagrodzono. Chodzi o cykl warsztatów „Bezpiecznie w sercu Kaszub”. Projekt obejmował organizację cyklu bezpłatnych warsztatów rękodzielniczych podczas sezonu turystycznego 2020. Warsztaty odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego w każdy piątek, sobotę i niedzielę wakacji, na terenie powiatu kościerskiego. Cykl warsztatów prezentował turystom i mieszkańcom ofertę regionu, przybliżał jego dziedzictwo oraz pozwalał w kreatywny i nieszablonowy sposób spędzić czas.

UM/opr.red

Komentarze