Gmina Chmielno

Profesor Edmund Wittbrodt po raz trzeci w Borzestowie

Region. Styczniowe spotkanie Remusowego Kręgu

Pierwsze w tym roku spotkanie miało charakter świąteczno-noworoczny. Do jego stałych elementów tym razem doszły jeszcze życzenia dla złotych jubilatów. Gościem Zrzeszeńców był były prezes  Zarządu Głównego ZKP profesor Edmund Wittbrodt.  Tradycyjnie spotkanie zaczęło się od wspólnego zdjęcia.

Wśród jego uczestników byli państwo Stanisława i Leszek Korda- jubilaci „Złotych Godów”. Na ich ręce trafił bukiet róż i życzenia od obecnych. Jubilaci odwdzięczyli się tortem.  Styczniowe spotkanie było ostatnim  w którym zapalono znicze i oddano hołd wielkiemu Kaszubie Franciszkowi Kręckiemu. Odśpiewano hymn polski i kaszubski.

30 lat doświadczeń

Po odśpiewaniu hymnu klubowego i przedstawieniu relacji z ostatnich wydarzeń gospodarz spotkania Bronek Cirocki  odczytał fragment „Przygód Remusa” . Przyszedł czas na wystąpienie gościa specjalnego spotkania. Profesor Edmund Wittbrodt przedstawił bardzo ogólne refleksje  ze swoich doświadczeń ze swoich minionych 30-tu lat. Podkreślił że uważa ten czas jako czas kompromisu bo nikt nie otrzymał wszystkiego czego oczekiwał i nikt nie jest w pełni zadowolony. Podkreślał  to wszystko co tworzy wspólnotę naszą z UE.  Wiele mówił o transformacji ustrojowej i jej autorach, min. Lechu Bądkowskim. Pokazywał fenomen ZKP –otwartość na różne poglądy polityczne, łączenie a nie dzielenie. Jako osoba związana ze szkolnictwem na wszystkich szczeblach próbował podsumować jego stan na dzień dzisiejszy.  Prezentacja była bardzo ciekawa przetykana elementami humorystycznymi . Zanim się wszyscy spostrzegli trzeba było zmierzać do końca, ponieważ czekały na uczestników opłatek i lampka szampana. Najpierw dzieląc się nim złożono sobie życzenia świąteczne, a póżniej noworoczne. Był też czas na kolędy.

S.SZ

Komentarze