Gmina Przodkowo Gmina Żukowo Wokół nas

Przodkowo-Banino. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspólnymi siłami zebrali przeszło 103 tys. zł

W tym roku Przodkowo połączyło siły ze sztabem Szkoły Podstawowej w Baninie. Wspólnie udało się im zebrać zawrotną kwotę 103,7 tys. zł. Tym samym duet ten zgromadził największą sumę ze wszystkich sztabów działających na terenie powiatu kartuskiego.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wydarzenie, które na stało wpisało się w nasze kalendarze. Znakiem charakterystycznym tego dnia są wszechobecne serduszka – logo WOŚP. Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, który ma zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W tym roku z powodu pandemii i złych warunków atmosferycznych wiele wydarzeń musiało się przenieść do strefy online lub całkowicie zostać odwołane. Jednak sztab z Przodkowa i Banina postanowił, że się nie podda i są tego spektakularne efekty.

Zebrali pokaźną kwotę

W tym roku, w Przodkowie Orkiestra zagrała za sprawą niezastąpionego Jacka Miąskowskiego.  Działanie to realizowane było wspólne z banińskim sztabem #315, na którego czele stała Małgorzata Lewińska. Na hali widowiskowo-sportowej w Przodkowie odbył się finałowy koncert. Cała impreza realizowana była na dwa sposoby – stacjonarnie oraz online. Podczas wydarzenia wystąpili m.in. Paulina Skrzyńska, uczniowie szkoły Pro Art, Kręgiel Band, Fisher, Quest.

Na terenie obu miejscowości, mimo tego że wielu wolontariuszy zostało objętych kwarantanną, to jednak kilkudziesięciu ochotników wzięło udział w wydarzeniu, kwestując na ulicach. Poza tym skarbonki stacjonarne tego sztabu znalazły się nawet na promach linii Stena Line, do których chętni wrzucali darowizny.

W ramach wszystkich działań zebrano pokaźną kwotę ponad 103,7 tys. zł.

– Reasumując wszystkie te działania jestem bardzo dumna z naszych wolontariuszy. Mimo ciężkich warunków atmosferycznych docierali do różnych miejsc i z uśmiechem na ustach rozdawali zarówno WOŚP-owe serduszka jak i swoje. Dziękuję, że jesteście – podsumowała szefowa sztabu M. Lewińska.

Nad/opr.red

Małgorzata Lewińska, szefowa sztabu #315 WOŚP

,,Im należą się podziękowania’’

Przodkowski i baniński sztab składa podziękowania Firmie DEMPS, która corocznie udostępnia sztabowi liczarki do przeliczenia bilonu i banknotów. Jak również dyrektor SP w Baninie Ewie Kosznik za pyszną przekąskę dla strudzonych wolontariuszy. Agacie Zomkowskiej, która kolejny rok była głównodowodzącą osobą. Darii Szreder-Piekarskiej, Kamili Karczewskiej, Beacie Koszałce, Natalii Klecha, Iwonie Drewing, Małgorzacie Świeckiej, Patrycji Bureniusz, Edycie Danieluk za poświęcony czas, miły uśmiech, dobre słowo i profesjonalizm. 

Komentarze