Na sygnale

Region. Akcja „Bezpieczny pieszy”. Posypały się mandaty

30 i 31 stycznia funkcjonariusze drogówki prowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa wśród osób pieszych. Policjanci podejmowali interwencje wobec osób, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Teraz przyszedł czas na ich podsumowanie.

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju w poniedziałek i wtorek przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Akcja ta ukierunkowana była na zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym. Podczas niej funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia, które wpływają na bezpieczeństwo tych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

– Mundurowi ujawnili 11 kierowców, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Kierowcy ci zostali ukarani mandatami. Kary nie uniknęli także kierowcy, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszym wchodzącym na przejścia dla pieszych lub tym, którzy przez przejście już przechodzili. Ponadto policjanci ujawnili 26 wykroczeń, których dopuścili się piesi głównie przechodzenie w miejscu niedozwolonym – informuje rzecznik asp. szt. Piotr Kwidziński z kościerskiej komendy.

Jeszcze więcej wykroczeń w kartuskim

W czasie działań na terenie powiatu kartuskiego policjanci ujawnili 24 wykroczenia polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Jeśli chodzi o łamanie przepisów przez kierowców wobec pieszych, funkcjonariusze odnotowali 21 wykroczeń, w tym jedno w stosunku do rowerzysty. Uwadze policjantów nie umknęły wykroczenia popełniane także przez pieszych. Mundurowi odnotowali 27 wykroczeń w związku z przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Funkcjonariusze podczas dwudniowych działań sprawdzali także stan techniczny pojazdów.

Nad/opr.red

Komentarze