Gmina Kościerzyna Inwestycje Samorząd

Region. Dofinansowanie dróg rolnych. 150 tys. zł dla gminy Kościerzyna

Ponad 8,6 mln zł dla 68 pomorskich gmin. Dzięki temu wyremontowane zostaną drogi dla rolników. Jeden z remontowanych odcinków będzie dotyczyć drogi w Kaliskach Kościerskich w gminie Kościerzyna.

Drogi dojazdowe do pól to trakty wykorzystywane codziennie w pracy rolników. Ich stan nie zawsze jest zadowalający. Powstają tam koleiny i dziury. Pierwsze umowy z samorządami gminnymi na remont tych dróg zostały podpisane 5 lipca podczas spotkania wicemarszałka Leszka Bonny z samorządowcami w Pruszczu Gdańskim. W podpisaniu umów uczestniczył również senator RP Ryszard Świlski.

– To bardzo często negatywnie wpływa na sprzęt rolniczy, który nie jest tani. Dlatego m.in. zdecydowaliśmy o przekazaniu gminom wsparcia finansowego na remont tych traktów. W tegorocznej edycji o dofinansowanie wystąpiło 68 gmin z całego Pomorza. Kwota dofinansowania, którą przeznaczamy dla gmin to ponad 8,6 mln zł – mówił wicemarszałek.

Podpisane dokumenty, to umowy z 12 gminami: Skarszewy, Malbork, Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie, Sztutowo, Nowy Dwór Gdański, Przywidz, Starogard Gdański, Kwidzyn, Kościerzyna, Stegna i Morzeszczyn. Kwota dofinansowania jest różna i wynosi od 45 do 180 tys. zł. Gminie Kościerzyna przyznano 150 tys. zł na modernizację drogi w Kaliskach Kościerskich.

Kolejne umowy zostaną podpisane 12 lipca w Dzierzgoniu.

Nad/opr.red

Komentarze