Wokół nas

Region. Jednak są dalsze obostrzenia związane z Covid-19. Zamykają również markety budowlane i meblowe

Tak jak zapowiadano ostatnie zatrważające wyniki dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 spowodowały, że rząd podjął dalsze obostrzenia. Rzeczą znamienną w nich jest to, że po raz pierwszy właściwie od początku pandemii zdecydowano się zamknąć markety budowlane, dzięki którym m.in. szeroko rozumiana branża budowlana funkcjonowała bardzo dobrze mimo pandemii.

Trwa wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Nowe decyzje rządowe, które rząd chce wprowadzić w związku z walką z trzecią falą epidemii koronawirusa mają doprowadzić do jeszcze większego ograniczenia naszych kontaktów i skłonienia nas do pozostania w domach. Wiemy już, że nowe obostrzenia będą obowiązywać od najbliższej soboty i zostaną wprowadzone na dwa tygodnie.

Obok marketów zamknięte usługi kosmetyczne

Z przekazanych dotychczas informacji wynika, że wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. m2 zostaną zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą dostępne, zakaz dotyczy tylko sprzedaży detalicznej. W ramach ograniczenia do 9 kwietnia będą ponownie zamknięte salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne, które przez jakiś czas mogły prowadzić swoją działalność. Obostrzenia dotyczą również działalności obiektów sportowych, które ograniczone zostają tylko do sportu zawodowego.

Online Wielki Tydzień i Wielkanoc

Chociaż przed nami Niedziela Palmowa, uroczystości Wielkiego Tygodnia, a później Święta Wielkanocne, czyli czas najważniejszy dla wiernych kościoła katolickiego, to obostrzenia dotyczą również ilości miejsc w kościołach. W kościołach może przebywać maksymalnie jedna osoba na 20m2 przy zachowaniu odległości 1,5 metra. Ponadto zamknięte zostają przedszkola i żłobki. Zaleca się również spędzenie świąt w gronie najbliższej rodziny. Wystosowano apel, by tam gdzie to jest możliwe, przejść na prace w trybie zdalnym. Co do dalszych obostrzeń, będziemy na bieżąco informować.

red.

Komentarze