Gmina Kartuzy Gmina Stężyca Samorząd Sport

Region. Pomorskie wspiera sport młodzieżowy. Nasi wśród najlepszych klubów regionu

Wspierając rozwój sportu wśród młodych zawodników i zawodniczek, samorząd województwa pomorskiego przyznał nagrody dla klubów, które osiągnęły wybitne rezultaty w 2023 roku. Środki w wysokości 600 tys. zł zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego oraz wsparcie rozwoju młodych talentów.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 13 marca w sali Niebo Polskie w Gdańsku. To wydarzenie stanowiło nie tylko wyraz uznania dla osiągnięć klubów, ale także mobilizację do dalszego rozwoju sportowego w regionie.

Wsparcie dla młodych talentów

Projekt Pomorski Klub Sportowy po raz pierwszy w historii otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 600 tys. zł. Nagrody zostały przyznane klubom, które w minionym roku osiągnęły co najmniej 100 punktów w systemie sportu młodzieżowego, uwzględniając wyniki z głównych imprez sportowych, takich jak Mistrzostwa Polski.

Marszałek Mieczysław Struk podkreślił rolę trenerów i instruktorów w wychowaniu przyszłych mistrzów sportu. Wyraził również swoje uznanie dla klubów, które przyczyniły się do osiągnięcia znakomitych rezultatów, będących efektem pasji i miłości do sportu.

Absolutny rekord punktowy

Wśród nagrodzonych klubów znaleźli się przedstawiciele ponad 30 różnych dyscyplin sportowych. W gronie najlepszych znalazły się 37 kluby z całego województwa, na czele z AZS AWFiS Gdańsk, który uzyskał imponujące 1 483 punkty, zajmując pierwsze miejsce w regionie oraz trzecie w Polsce. Wyróżnienie otrzymały również m.in. Gminny Klub Sportowy „Cartusia” w Kartuzach, Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia Kartuzy oraz GKS Wieżyca 2011 Stężyca.

Nad/opr.red

Komentarze