Gmina Sierakowice Konkursy Szkolnictwo Wokół nas

Sierakowice. Gala konkursu Partia Nostra. Grupa z PZS i BS I stopnia w gronie finalistów

Sierakowicka ekipa reprezentująca PZS oraz BS I stopnia zdobyła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym Patria Nostra. W skład zwycięskiej drużyny weszli: Paulina Myszk, Nadia Sikora, Paweł Mański oraz ich opiekun Łukasz Reiter. Świadkiem sukcesu była Małgorzata Bielang Pomorski Kurator Oświaty.

Konkurs w ramach VIII edycji projektu Patria Nostra adresowany był do uczniów z całej Polski. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków.

Nasi zwycięzcy

W realizację projektu zaangażowali się uczniowie z wielu klas Powiatowego Zespołu Szkół w Sierakowicach oraz grupa podopiecznych z Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach. Sierakowickiej drużynie nie brakowało pomysłów. Nad realizacją zadania czuwał Łukasz Reiter, nauczyciel historii.

– Podczas dwutygodniowej pracy, zarówno w plenerze jak i na terenie szkoły, uczniowie zdobyli cenne  doświadczenie i przeżyli niezapomniane emocje. Na filmie utrwaliliśmy epizod powstania listopadowego z 1831 r. „Bitwę pod Kurowem”. Ostatecznie na setki zgłoszonych prac uzyskaliśmy rewelacyjne drugie miejsce – relacjonuje nauczyciel.

Uroczysta gala finałowa konkursu odbyła się w siedzibie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zgłoszeni uczniowie zdobyli cenne nagrody finansowe oraz szablę dla szkoły. Realizacja filmu to był wspaniały czas spędzony wśród przyjaciół i żywa lekcja historii.

– Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom w szycie rekwizytów, flagi, munduru. Wspólnie możemy wiele osiągnąć – dodaje Ł. Reiter.

Nad/opr.red

Komentarze