Gmina Sulęczyno Inwestycje Samorząd

Kartuzy. Kolejne dofinansowanie dla Sulęczyna z RFRD. Pół miliona na ulicę na osiedlu przy cmentarzu

9 października w Urzędzie Miejskim w Kartuzach wójt gminy Bernard Grucza podpisał umowę, dzięki której do gminy trafi ponad 464 tys. z RFRD z tegorocznej edycji na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pieniądze te pozwolą na przebudowę ulicy na osiedlu na rozwijającym się osiedlu w centrum miejscowości.

To już kolejna edycja Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez budowę przejść dla pieszych. W tej edycji do powiatu kartuskiego trafiło prawie 7,5 mln zł. Wśród pięciu beneficjentów tych środków znalazła się gmina Sulęczyno.

W poniedziałek, 9 października w obecności sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Marcina Horały i wojewody Dariusza Drelicha, wójt Bernard Grucza podpisał umowę dotyczącą tych środków. Jak to ujął, przydadzą się one do przebudowy drogi dla pieszych na osiedlu za cmentarzem, które w ostatnim czasie bardzo szybko się rozbudowuje. Przybywa tam mieszkańców i jest coraz więcej dzieci, dla których ulica jest ciągiem pieszym w drodze do szkoły.

To kolejny zastrzyk finansowy dla samorządu, który dzięki temu będzie mógł modernizować infrastrukturę drogową.

Dla przypomnienia, trwają jeszcze prace przy realizacji pakietu drogowego, czyli utwardzeniu asfaltem ulicy Słonecznej, Grzybowej, Letniej oraz drogach wewnętrznych – Rzemieślniczej, Wiosennej i Nauczycielskiej w ramach Polskiego Ładu. Na to zadanie gmina pozyskała 4,8 mln zł dofinansowania.

D. Tryzna

Włodarz Sulęczyna Bernard Grucza podczas podpisania umowy na dofinansowanie z RFRD.

Komentarze