Gmina Sierakowice Szkolnictwo

Sierakowice. Uroczystości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Niedawno odebrali świadectwa, a teraz zasiedli do matur

W ubiegłym tygodniu w szkołach prowadzonych przez powiat kartuski odbyły się uroczystości, podczas których wręczono świadectwa i pożegnano tegorocznych absolwentów. W ZSP w Sierakowicach było ich 80. Tym, którzy wyróżnili się wręczono Nagrody Starosty Kartuskiego, a ich rodzicom specjalne podziękowania. Wszystkim gratulacje złożył dyrektor placówki Grzegorz Machola.

Choć uroczysty apel rozpoczęto akcentami trzeciomajowymi, to wydarzenie zdominowało pożegnanie tegorocznych abiturientów. W imieniu całej społeczności szkolnej zwrócił się do nich dyrektor G. Machola. Mówił o niespodziewanych trudach jakich doświadczyli z powodu pandemii, o wyzwaniach jakie musieli w związku z tym pokonać.

– Niech to, czego nauczyliście się przez cztery lata, niech będzie dla was fundamentem do dalszego waszego rozwoju. Niech wasze pasje i zainteresowania pozwolą wam znaleźć drogę w życiu i pozwolą wam się rozwijać. Nie zapominajcie jednak o jednej rzeczy, że edukacja to proces ciągły, a wiadomości i umiejętności, w które zostaliście wyposażeni, są dla was bezcenne. Nikt ich wam nie odbierze – podkreślał dyrektor placówki.

Na koniec życzył wszystkim samych sukcesów i wytrwałości w realizacji marzeń i celów.

Do tegorocznych maturzystów zwróciła się również reprezentująca samorząd powiatowy radna Janina Kwiecień.

80 abiturientów

W tym roku ZSP ukończyło 29 uczniów w liceum, 21 w technikum żywienia. Technikum na kierunku ekonomista i agrobiznes wydało również 29 abiturientów. Część z nich po świadectw przyjechało ciągnikami i zrobili przed apelem niezły show. Wszyscy z rąk dyrektora i wychowawców otrzymali świadectwa. Natomiast wyróżniający się uczniowie Nagrody Starosty Kartuskiego. W LO otrzymały je Nadia Leyk, Maja Knut, Zuzanna Neubauer, Zofia Damps. Z TŻ wyróżniono Sandrę Sadowską, Barbarę Choszcz i Weronikę Mejnę. Z kolei z TE/TA nagrodzono Joannę Pioch, Dominikę Benkowską, Barbarę Mejnę, Dominikę Domaszk, Adrianę Domaszk, Paulinę Jóskowską, Dawida Labudę, Juliana Kamińskiego i Weroniką Gawin.

D. Tryzna

Komentarze