Gmina Przodkowo OSP Wokół nas

Gmina Przodkowo. Obchody strażackiego święta. Druhowie podziękowali św. Florianowi za opiekę

4 maja strażacy-ochotnicy z kilku jednostek z gminy Przodkowo uczcili swoje święto udziałem w mszach, podczas których podziękowali za opiekę w trudnej, strażackiej służbie. W OSP Kłosowo częścią świętowania był piknik przy remizie.

Tegoroczne obchody strażackiego święta na terenie gminy były skromniejsze niż w latach poprzednich. Powód jeden. W tym roku największa jednostka z Przodkowa obchodzi 100-lecie i to ma być główne wydarzenie w środowisku OSP. Wydarzenie kosztowne, bo główny prezent z racji jubileuszu – ciężki wóz bojowy kosztuje coraz więcej. Stąd po południu 4 maja druhowie z tej jednostki spotkali się na uroczystej mszy świętej, którą celebrował ks. proboszcz Wacław Mielewczyk.  

Nieco wcześniej msza w intencji strażaków została odprawiona w kościele w Czeczewie. Uczestniczyli w niej druhowie z trzech jednostek: Czeczewa, Tokar i Kłosowa. Delegacje spotkały się na parkingu, gdzie odbyła się krótka odprawa, a później druhowie w kolumnie ze sztandarami weszli do kościoła. Mszę odprawił ks. proboszcz Józef Kuchta.

Jak przekazała nam dha Beata Krauza, sołtys Kłosowa w jej jednostce zaplanowano również mały poczęstunek po mszy – świąteczny piknik przed remizą.

D. Tryzna

Komentarze