Inne

Skończyłeś szkołę średnią i zastanawiasz się co dalej? Zostań pomorskim policjantem

Zawód policjanta to z pewnością duże wyzwanie, ale jednocześnie marzenie wielu młodych osób. Bez wątpienia można stwierdzić, że jest to ciekawa praca, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, a umiejętności i wiedza pomagają podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Skończyłeś szkołę średnią, zdałeś egzaminy maturalne i zastanawiasz się co dalej? #Zostań pomorskim policjantem.

Skończyłeś właśnie szkołę średnią i zastanawiasz się, co dalej robić? Myślałeś o służbie w Policji? Zapoznaj się z ofertą służby w policyjnym mundurze. Jeżeli jesteś osobą z pasjami, która chce pomagać innym i stać na straży ich bezpieczeństwa, to Policja jest idealnym wyborem zawodowym dla Ciebie. Możesz pełnić służbę w pionie prewencyjnym, kryminalnym czy też logistycznym. Na lądzie, na wodzie, w powietrzu, a także w cyberprzestrzeni. To jak się potoczy Twoja kariera zawodowa, zależy od Twoich predyspozycji, umiejętności, doświadczenia oraz od odrobiny szczęścia, jak w każdej dziedzinie życia.

Przejdźmy do szczegółów! Od 1 marca funkcjonariusze do 26 roku życia po odbyciu szkolenia zawodowego podstawowego mogą zarabiać aż 5 411 zł brutto, czyli 4 924 zł „na rękę”. Jak aplikować do służby? Zaczynamy od złożenia dokumentów, które możecie składać osobiście m.in. w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie, a także innych komendach miejskich/powiatowych w województwie pomorskim (adresy poszczególnych jednostek Policji) lub w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Dla zainteresowanych stworzyliśmy interaktywny formularz, który łatwo wypełnicie – w formularzu zawarte są wszelkie niezbędne dokumenty, a treść którą musicie wypełnić jest oznaczona kolorem czerwonym.

Dokumenty do pobrania:

Interaktywny formularz dla kandydata do służby w Policji

Każdy z dokumentów oddzielnie można pobrać z naszej strony internetowej

Jak wyglądają początki? Po przyjęciu do służby na około 7 miesięcy już jako policjant zostaniesz skierowany na szkolenie zawodowe podstawowe do jednej ze szkół policyjnych. Po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, zostaniesz czasowo skierowany do pełnienia służby w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku. Spędzisz tam 91 dni, odbędziesz 63 służby co przekłada się na 504 godziny pracy. Celem tej adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności zdobytych podczas szkolenia zawodowego. Te umiejętności to między innymi: działania związane z zabezpieczaniem imprez masowych i ochroną obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, działania pościgowe, poszukiwania realizowane w ramach działań pododdziałów Policji. Po zakończeniu adaptacji trafisz do jednostki docelowej gdzie rozpoczniesz pełnienie codziennej służby. I już – jesteś w naszych szeregach.

Komentarze