Gmina Somonino Inwestycje

Somonino. Inwestycja w szkole. Położono tynki i kończą kłaść płyty gipsowe

Wykończenie nieużytkowanego do tej pory skrzydła somonińskiej szkoły jest jedną z ważniejszych inwestycji zapisanych w tegorocznym budżecie. Realizuje ją firma KRASBUD. Na zadanie wycenione na 650 tys. zł gmina pozyskała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

To część budynku szkoły, która od momentu oddania gmachu była w stanie surowym zamkniętym. Posiada osobne wejście i klatkę schodową, więc może stanowić oddzielną część. Na tę część składa się sześć większych lub mniejszych pomieszczeń i potężna sala, którą można nazwać widowiskową. Co ciekawe, takiej sali nie ma żaden budynek publiczny w gminie, a była ona pożądana. Stąd m.in. jak podkreślał wójt Marian Kowalewski, potrzeba tej inwestycji.

Prace budowlane za 650 tys. zł

Przetarg na jej wykonanie wygrał Zakład Remontowo-Budowlany KRASBUD ze Smętowa Chmieleńskiego. Firma ta ma doświadczenie w tego typu obiektach, ponieważ wcześniej wykańczała przedszkole w Kiełpinie i rozbudową szkołę w Mściszewicach.

Cechą charakterystyczną pomieszczeń tego skrzydła jest to, że są one wysokie – obejmują część poziomu poddasza. Stąd oświetlają je okna dachowe, których zamontowano tu łącznie 40 sztuk. Położono już ponad 1000m2 tynków. Wykonano też instancję elektryczną i sanitarną. W ubiegłym tygodniu trwał montaż płyt gipsowych: ognioodpornych podwójnych.

– Prace idą zgodnie z harmonogramem. Żadnych niespodzianek nie ma. Fajnie się współpracuje z urzędnikami  z gminy Somonino. Chodzi o takie rozwiązywanie problemów, które się pojawiają na budowie – mówił Rafał reprezentujący wykonawcę 

Red.

Komentarze