Gmina Somonino Szkolnictwo

Somonino. Projekt uczniów z PZS. „Gastrom Dance” – nietuzinkowa inicjatywa

Uczniowie PZS w Somoninie uczestniczą w regionalnym konkursie pt. „Razem do zawodu” organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą. W jego ramach stworzyli projekt pt. „Gastrom Dance”, którego celem jest mistrzowskie podejście do zawodu, ukazane w nietuzinkowy sposób.

 „Gastrom Dance” tworzą: Magdalena Kwidzińska, Oliwia Okuniewska, Michalina Podyma i Maciej Patoka. Jak mówią, skupiają się na promowaniu kierunku kształcenia w branży hotelarsko-gastronomicznej, nabywaniu umiejętności synchronicznej obsługi klienta, opanowaniu sztuki serwisu kelnerskiego, którego formę, styl i zasady warunkują: ubiór kelnerów, odpowiednia zastawa stołowa oraz umiejętności.

Wzbudzili zainteresowanie

– W naszym projekcie zaznaczamy urozmaicenie ofert restauracji i promowanie lokalnych przedsiębiorstw oraz integrację zespołu. Nasz projekt pokazuje, że nie każdy może być mistrzem obsługi, a aby być profesjonalistą, trzeba ćwiczyć i zwracać uwagę na szczegóły. Rynek pracy pokazuje, że nie trzeba być po szkole gastronomicznej, aby być kelnerem, co wpływa na jakość obsługi konsumenta. My jesteśmy przykładem uczniów dbających o prestiż w wykonywanym zawodzie.

Uczniowie realizują projekt w lokalnych punktach gastronomicznych. Wystąpili w restauracji „Rondo” oraz kawiarni „Perełka” w Kartuzach, a także w restauracji „Jezioranka” znajdującej się w Ostrzycach.  Miejsca naszego tanecznego show nie są zdradzane, ponieważ chcą zaskakiwać konsumentów i wychodzi im to z powodzeniem.

Nad/opr.red

Komentarze