Gmina Kartuzy Sport Wokół nas

Kickboxing. Rebelia Drużynowym Mistrzem Polski

Na Podkarpaciu Rebelia Kartuzy zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski w kickboxingu juniorów i seniorów. Zawodnicy z Kaszub zdobyli aż 11 medali w tym 4 z najdroższego kruszcu, dwa srebrne i 5 brązowych, tryumfując w czempionacie liczącym 305 zawodników z 74 klubów.

W tym roku troje juniorów nie pozostawiło żadnych złudzeń sędziom i przeciwnikom, kto wykonał najcięższą pracę w cyklu przygotowania. Kacper Cybula w wadze ciężkiej potrzebował aż 30 sekund w dwóch walkach, aby zostać Mistrzem Polski juniorów. W obydwu walkach w pierwszych akcjach kończył walki wysokim kopnięciem, po których zawodnicy nie byli zdolni do kontynuowania walki. Równie dobrze spisała się Margareta Kąkol, tocząc trzy walki turniejowe. W walce finałowej gładko wygrała przez przewagę z przeciwniczką Husarii Wieruszów. Finał kategorii wagowej 79 kg w całości należał do zawodników Zaborowskiego. Naprzeciw siebie stanęli Kacper Śleszyński i Kamil Kąkol. Młodzi zawodnicy dali popis umiejętności, czego efektem był częsty aplauz widowni. W efekcie finalnym złoto dla Śleszyńskiego 2:1 różnicą jednego małego punktu punkty.

Udany start, a zarazem debiut w seniorach po rocznej kontuzji zaliczył Armin Wilczewski. W półfinale wyeliminował aktualnego brązowego medalistę Arkadiusza Laska. Po raz kolejny tytuł Mistrza Polski powędrował do „złotego chłopaka”, który jest już 13 tytułem Mistrza Polski Armina Wilczewskiego.

O krok od zwycięstwa

O krok od złotego medalu stanął zeszłoroczny Mistrz Polski Nikodem Bigus. Walki eliminacyjne, jak i półfinał przeszły mu gładko. Dopiero w walce finałowej uległ reprezentantowi Piaseczna. Kartuski klub z czempionatu przywiózł aż 5 brązowych krążków. Słowa uznania należą się Nikodemowi Wilczewskiemu, który do brązowego medalu musiał stoczyć aż 4 walki a jego kategoria wagowa liczyła aż 30 zawodników. Seniorzy Patryk Frankowski i Arkadiusz Górski również wywalczyli brązowe krążki. Ich śladami podążyły panie: Karolina Szymichowska i Nikola Zaborowska, również kończąc rywalizację w półfinałach.

Nad/opr.red

Patryk Zaborowski, trener Rebelii

Ten rok jest dla nas szczególny. Poszerzyliśmy sztab trenerski o dwoje trenerów przygotowania motorycznego. Bartosz Kuhl i Adrian Mańkowski od ponad pół roku dbają o naszą siłę i moc. Współpracujemy z trenerami przygotowania mentalnego. Dbamy o nasz rozwój i relację w drużynie. Tegoroczny wynik sportowy rozpoczął się w dużej mierze ponad 6 lat temu, kiedy większość z tych młodych ludzi zawitała do Kaszubskiego Centrum Sportów Walki. Systematyczność, rygor treningowy, a także team spirit przyczynił się tego bezprecedensowego wyniku. To właśnie zawodnicy KCSW dają wachlarz możliwości swojemu trenerowi a ich nienaganna ciężka praca w dobie uzależnienia od social mediów staje się czymś wyjątkowym. Szósty raz zostajemy najlepszą drużyną w Polsce, co skłania nas do jeszcze cięższej pracy, bo na horyzoncie Igrzyska Los Angeles, w których możemy zobaczyć kickboxing. Składamy ogromne podziękowania dla Katarzyny i Piotra Klamrowskich oraz Jarosława Brylowskiego za transport na drugi koniec Polski. Dziękujemy naszym kibicom za doping przed telewizorami na sali i za ogrom ciepłych słów, jesteście najlepsi.

Komentarze