Gmina Stara Kiszewa Wokół nas

Stara Kiszewa. Kiszewski Jarmark Bożonarodzeniowy. Jarmark pełen prezentów, zabawy i śpiewów

10 grudnia w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbył się Kiszewski Jarmark Bożonarodzeniowy.  W świątecznej atmosferze można było zaopatrzyć się w produkty od lokalnych wystawców, czy wziąć udział w warsztatach, konkursach i innych atrakcjach.

Jarmark ruszył od rana. Stanęło 39 stoisk z akcesoriami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia. Tradycyjnie były też stanowiska KGW i Oberży ze specjałami kuchni kaszubskiej.

Moc atrakcji dla dzieci

W prezencie od sołectwa Stara Kiszewa do dyspozycji najmłodszych była zjeżdżalnia, zamek z kulkami i malowanie buziek. Nad wszystkim czuwała sołtys Krystyna Meina. Obok tych atrakcji wolontariusze i pracownic GOKSiT proponowali dzieciom wiele różnych zabaw, gier, czy robienia ozdób świątecznych. Dzieci mogły zapozować do zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Natomiast na scenie dla wszystkich śpiewały utalentowane: Patrycja Wierzba i Katarzyna Herman oraz grał Szymon Jarzembiński.

Finał Konkursu Piernikowego

Po raz kolejny podczas jarmarku ogłoszone zostało podsumowanie Konkursu Piernikowego. Jego pomysłodawcą jest radna Bogumiła Rogowska i to ona przewodniczy komisji konkursowej. W tym roku zgłoszono do niego kilkadziesiąt wypieków, od pokaźnych rozmiarów piernikowych ciast, po te formy małe, wszystkim dobrze znane. Były też arcydzieła wypieków: piernikowe domy, a nawet zagrody. Trzeba pamiętać, że trafią one wszystkie do najbardziej potrzebujących z terenu gminy, jako elementy świątecznych paczek. Nagrody zwycięzcom w różnych kategoriach wręczali wójt Marian Pick i przewodnicząca komisji B. Rogowska.

D. Tryzna

Wyniki Konkursu na „Ciastka” z Piernika

I Kategoria Dzieci Przedszkole i Klasy 0

I miejsce Emilia Kowalczyk

II miejsce Judyta Plata

III miejsce Michalina Rudnicka

II Kategoria Klasy I – III

I miejsce Zuzanna Trap

II miejsce Joachim Wiśniewski

III miejsce Milena Spichalska

III miejsce Paulina Szweda

III Kategoria Klasy IV – VIII

I miejsce Stanisław Pepliński

II miejsce Patryk Lorbiecki

II miejsce Marcin Lorbiecki

III miejsce Julianna Rzóska

Wyniki Konkursu na „Świecznik” z Piernika

IV Kategoria Młodzież Szkół Średnich i Dorośli

I miejsce Elżbieta Zawiślak

I miejsce Gabriela Mucha

II miejsce Agnieszka Pawłowska

III miejsce Agnieszka Rychert

Komentarze