Gmina Stara Kiszewa Sport Wokół nas

Stara Kiszewa. Otwarcie sezonu kajakowego. Rekordowy spływ rzeką Wierzycą

12 maja rzeka Wierzyca stała się areną ekscytującego wydarzenia – symbolicznego otwarcia kajakowego w sercu Kaszub. Ponad 40 entuzjastów kajakarstwa uczestniczyło w emocjonującym spływie, który wiódł przez malownicze zakątki. Trasa liczyła 12 km, a wartki nurt spowodował, że grupa pokonała szlak w rekordowym tempie.

Start spływu miał miejsce przy malowniczym młynie w Starym Bukowcu, a meta została wyznaczona na przystani w Starej Kiszewie, obchodzącej w tym roku swoje 10-lecie istnienia. Trasa spływu prowadziła przez różnorodne krajobrazy, począwszy od energicznych nurtów rzeki, a skończywszy na spokojnych wodach, dając uczestnikom szansę na doświadczenie zarówno ekscytacji, jak i harmonii z otaczającą przyrodą. Piękna pogoda sprzyjała wyprawie. Dźwięki natury towarzyszące kajakarzom stanowiły dopełnienie tego rajskiego doświadczenia.

Wielu zaangażowanych

Na przystani w Starej Kiszewie uśmiechnięci uczestnicy zostali przywitani poczęstunkiem oraz upominkami, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjątkowego wydarzenia. Podziękowania skierowane zostały w stronę obsługi spływu, firmy Czółenko Michała Brandta oraz ratowników kościerskiego WOPR, których obecność dodawała uczestnikom poczucia bezpieczeństwa podczas trasy. Szczególne słowa uznania należą się pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie za ich zaangażowanie i wsparcie w organizacji spływu.

Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub” i gminy Stara Kiszewa, co podkreśla zaangażowanie władz w promowanie aktywnego trybu życia oraz turystyki na terenie regionu kaszubskiego.

Otwarcie sezonu kajakowego na Kaszubach nie tylko dostarczyło niezapomnianych wrażeń uczestnikom, lecz także przypomniało o bogactwie przyrody i możliwościach, jakie stwarza aktywność na świeżym powietrzu.

Nad/opr.red

Fot. GOKSiT Stara Kiszewa.

Komentarze