Gmina Stara Kiszewa Wokół nas

Stara Kiszewa. Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

W niedzielę 5 czerwca na stadionie w Starej Kiszewie odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Podczas wydarzenia dzieci mogły skorzystać z wachlarzy atrakcji i konkursów. Impreza była też okazją do posłuchania utworów w wykonaniu lokalnych artystów.

Podczas pikniku nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci takich jak: konkursy oraz animacje z nagrodami. Była też darmowa strefa dmuchańców, festiwal baniek mydlanych, balonowe zoo, czy też kolorowe warkoczyki plecione przez wolontariuszy z ZKiW w Starej Kiszewie oraz Katarzynę Raczkowską i Ewelinę Marcinkowską. Wszystkie dzieci mogły korzystać przez całą imprezę z darmowej waty cukrowej i malowania buziek. Niewątpliwą atrakcją pikniku był wóz strażacki z OSP Bartoszylas, którego załoga zapewniła kurtynę wodną dla ochłody w upalny dzień i prezentowała sprzęt gaśniczy i ratowniczy.

Na scenie wielu, lokalnych artystów

Na scenie wystąpiły lokalne grupy dziecięce i młodzieżowe, w tym: rodzeństwo Aleksandra i Sebastian Kowalczyk wraz z kolegą Antonim Zabrockim, podopieczni świetlicy w Starej Kiszewie – sekcji keyboardów: Szymon Jarzembski i Fabian Maliszewski oraz dwie grupy tańca nowoczesnego trenujące pod okiem Angeliki Sieradzkiej: „Just Dance” i „Black Fire”. Gościnnie wystąpiła również SCHOLA ARKA z Kościerzyny pod kierownictwem Joanny Kowalewskiej. Na scenie zaprezentowały się również dzieci i młodzież z Ukrainy, które obecnie zamieszkują na terenie gminy. Dziewczęta zaprezentowały się w występie tanecznym: Dasha, Katia, Ira i wokalnym: Dasha, Katia, Ira i Sofija.

Mini konkurs

Z kolei Ryszard Rosławski przeprowadził mini plener malarski wraz z konkursem plastycznym pt.: „Świat oczami dziecka”, w którym wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłym talentem malarskim. Pierwsze miejsce w kategorii uczestników w wieku 3-7 lat zdobyła Nadia Świtała. Kolejne zajęli odpowiednio Wiktoria Urban i Jan Góra. W grupie starszych uczestników zwyciężyła Zofia Browarczyk. Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno Amelia Góra i Nadia Mendoza Tejada.

Ponadto na stadionie rozmieszczone były różnorodne stoiska, na których można było zakupić zabawki, balony z helem itp. Nie zabrakło również domowych przysmaków przygotowanych przez KGW Koleżanki Konarzynianki oraz lodów, gofrów, popcornu czy orzeźwiających sorbetów.

Nad/opr.red

Komentarze