Wokół nas

Gniew. HIT Regionu

Powiat kartuski „zgarnął” najwięcej

Koniec czerwca co roku, od 25 lat, to czas kiedy przyznawane są nagrody w ramach Gospodarczo – Samorządowego HIT-u Regionów Kujawko – Pomorskiego i Pomorskiego. Spośród ponad 280 zgłoszeń do nagrody komisja wybrała te najbardziej godne uwagi. Wśród nich znalazła się spora grupa z powiatu kartuskiego.

Podsumowanie tegorocznej edycji HIT- u na Zamku w Gniewie zbiegło się z jubileuszem projektu. Konkurs ten organizowany jest od 25 lat. Śmiało można powiedzieć, że gala była na miarę tego jubileuszu. Szczególnie cieszy fakt, że zostały podczas niej wyróżnione tak liczne podmioty z powiatu kartuskiego.

Mocna reprezentacja Sierakowic

HITy przyznawane są w aż siedmiu kategoriach. W tym roku po raz pierwszy przyznano tytuł HIT Rodowy za Inwestycję Roku 2019 i trafił on do Gminy Sierakowice. Kapituła konkursu doceniła inwestycję samorządu –  przedszkole samorządowe w Sierakowicach, w budynku energooszczędnym MBH©EKOINBUD o konstrukcji szkieletowo-panelowej drewnianej, z wykorzystaniem hybrydowych instalacji i układu OZE.

HIT Kryształowy powędrował do Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Uśmiech Dziecka” w Szklanej za najlepsze działania organizacyjne i najwyższej jakości ofertę edukacyjno – wychowawczą w oparciu o własny model.

Nagrodzone zostały aż trzy sierakowickie firmy. HIT Rubinowy otrzymał „LIS” Sp. z o.o. Sp. k. w Sierakowicach za Produkt Roku 2019, za walory smakowe i jakościowe linii produktów z weka – kiełbasy z weka i pasztetu z weka. HIT Platynowy został przyznany Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska w Sierakowicach również w kategorii Produkt Roku, za walory smakowe i jakościowe chleba orkiszowego 100%.

Szczególne wyróżnienie dla Banku Spółdzielczego

Tytuł HIT-u Palladowego otrzymał Bank Spółdzielczy w Sierakowicach w kategorii Bank Roku, za działania w szeroko rozumianych obszarach biznesowych i społecznych w oparciu o atrakcyjność ofert, doświadczenie kadr oraz 120-letnią tradycję. To jednak nie jedyne wyróżnienie dla tego podmiotu. Pozostali laureaci konkursu w dniu gali przyznali Bankowi Spółdzielczemu w Sierakowicach tytuł HIT Grand Prix.

Żukowo „nie gorsze”

Mirosław Makurat może być z siebie dumny jako przedsiębiorca. Firma Makurat Invest Sp. z o.o. otrzymała HIT Rubinowy a kategorii Firma Roku za dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa – rozbudowę Osiedla Złota Reneta w Żukowie. Natomiast „Auto Miras” Autoryzowany Serwis Samochodowy Sp. z o.o. w Pępowie został nagrodzony Złotym HIT-em w kategorii Przedsięwzięcia Organizacyjne Roku za budowanie wizerunku przedsiębiorstwa w oparciu o modelowe zarządzanie, uwzględniające strategię rozwoju. 

Złoty HIT i tytuł Firma Roku trafił również do przedsiębiorstwa Elas-POL s.c. w Niestępowie za działania w oparciu o Społeczną Odpowiedzialność Biznesu uwzględniającą interesy społeczności lokalnej. HIT Rubinowy 2019 odebrała Danuta i Ireneusz Młyńscy, właściciele sklepów Max & Xavier s.c. w Chwaszczynie, w kategorii Przedsięwzięcia Organizacyjne Roku za budowanie silnej pozycji marki oraz wizerunku przedsiębiorstwa – własnej sieci handlowej. Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Żukowie została nagrodzona HIT- em Tytanowym za walory smakowo-jakościowe szynki prezesa, szynki chłopskiej i pasztetu pieczonego.

Gminy na medal

HIT 2019 i tytuł Gminy Roku został przyznany Gminie Stężyca za opracowanie i wprowadzenie własnego 5-letniego programu innowacyjnych działań na rzecz osób starszych 2019-2023. Kolejnym nagrodzonym kartuskim samorządem jest Gmina Sulęczyno, której przyznano HIT Kryształowy z tytułem Samorząd Roku, za modelowe działania i współpracę na rzecz organizacji pozarządowych.

S.SZ

Komentarze