Gmina Stężyca Wokół nas

Stężyca. Koncert Wakacyjnej Trasy Dwójki. „Hity wszech czasów” porwały publiczność

Niedzielny koncert Wakacyjnej Trasy Dwójki przyciągnął do Stężycy prawdziwe tłumy. Zebrani bawili się przy najgorętszych polskich i światowych przebojach. Na scenie pojawił się m.in. zespół Kombi, Boys, Czerwone Gitary, czy Top Girls.

Wakacyjna Trasa Dwójki to seria letnich, plenerowych koncertów transmitowanych przez telewizyjną Dwójkę. Przyświeca jej hasło „Lato, muzyka, zabawa”. Odbywają się one na ultranowoczesnych scenach.

Gwiazdy na scenie…

Po Łomży, w której odbył się ostatni z lipcowych koncertów, przyszedł czas na Stężycę. W niedzielę, 7 sierpnia, na scenie amfiteatru pojawili się wyjątkowi wykonawcy: Oceana, zespół Kombi, Boys, Czerwone Gitary, Top Girls, Ottawan, Łobuzy, Paweł Skiba, Dagmara Jaworska, Mike&Laurent, Exaited, Maja Hyży i Maciek Smoliński. Zapowiadali ich charyzmatyczni prowadzący – Ida Nowakowska i Tomasz Kammel. Impreza odbyła się pod hasłem ,,Hity wszech czasów’’, stąd wszyscy, którzy tu przybyli mogli posłuchać największych przebojów minionych lat.

To co się działo w niedzielne popołudnie w Stężycy przypomina koncerty organizowane przez inną stację telewizyjną, przed pandemią, które rozsławiły to miejsce. Jednak to co przygotowała Dwójka biło tamtą ofertę na głowę. Stężycki amfiteatr został zasłonięty specjalnie dla tego koncertu wybudowaną sceną z ultranowoczesnymi nowinkami technologicznymi.

…i ,,cała Polska’’ pod sceną

– To już jedenasty koncert u nas transmitowany przez telewizję. To zdecydowanie największe widowisko i cieszymy się, że po pandemii możemy znowu zaoferować naszym mieszkańcom i turystom kilka godzin dobrej zabawy – mówił Tomasz Brzoskowski, wójt Stężycy.

Koncert z takimi gwiazdami, z darmową wejściówką przyciągana nie tylko mieszkańców gminy. Do Stężycy przyjechali chętni wrażeń z całego kraju. Pytana przez nas niezwykle barwna grupka publiczności, która ulokowała się tuż przy scenie wykrzyczała na przemian, że przyjechali tu z poznańskiego, ze Śląska, Dolnego Śląska i południa kraju. Niektórzy połączyli to ze zwiedzaniem regionu. Wszyscy zgodnie wykrzyczeli, że ,,Zabawa jest ekstra’’.

Red.

Komentarze