Gmina Szemud Inwestycje Samorząd

Szemud. Od dwóch dni urząd gminy w nowej siedzibie

Uroczyste otwarcie Centrum Samorządowego w Szemudzie, które mieści m.in. urząd gminy odbyło się 21 lutego i od tego dnia poszczególne wydziały były przenoszone tu z ul. Kartuskiej 13. W poniedziałek urząd w nowym gmachu został otwarty dla petentów. Stąd uprasza się mieszkańców gminy i innych interesantów w sprawach związanych z gminą, aby udawali się do nowej siedziby urzędu na ul. Samorządowej 1.

Oficjalne otwarcie Centrum Samorządowego było wydarzeniem historycznym dla gminy Szemud.  W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości, delegacje zaprzyjaźnionych samorządów, instytucji, urzędów. Już wtedy można było oglądać funkcjonującą tu bibliotekę i podziwiać nowoczesną salę widowiskową. Jak zapowiadał wtedy wójt gminy Ryszard Kalkowski, w nadchodzącym czasie miały przenosić się do nowej siedziby kolejne wydziały urzędu. Proces ten został zakończony w tym tygodniu. W poniedziałek urząd otworzył swoje drzwi dla petentów. Tak jak było zaplanowane, przy wejściu po prawej stronie funkcjonują biura GOPS. Po lewej Punkt Obsługi Mieszkańca. Pomieszczenia sekretariatu i wójta znajdują się na pierwszym piętrze. Jak usłyszeliśmy dzisiaj od wójta, wszystkie wydziały poza księgowością i częściowo USC są już w budynku Centrum Samorządowego. Jeżeli chodzi o USC w nowym gmachu funkcjonuje tylko wydawanie paszportów, a reszta jego struktur została w starym budynku, gdyż nie funkcjonuje jeszcze system informatyczny, którego podłączenie nadzoruje Warszawa. Oczywiście jak to przy nowym budynku bywa, trwają jeszcze poprawki czy drobne prace wykończeniowe.

Godziny funkcjonowania  

Od poniedziałku 20 marca Urząd Gminy, a także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej działają w nowej siedzibie, tzn. w Centrum Samorządowym. Dla pierwszych dwunastu osób odwiedzających urząd przygotowano niespodzianki. Wójt wręczył 12 osobom vouchery na basen w Centrum Sportowym w Kielnie.

– Bardzo nas cieszy, że razem możemy tworzyć cudowne miejsce, gdzie każdy otrzyma pomoc i załatwi najważniejsze sprawy. Wszyscy urzędnicy czekają na Państwa przy ulicy Samorządowej 1 w Centrum Samorządowym. Służymy pomocą każdego dnia i prosimy o rady, wskazówki i odczucia, bo to miejsce tworzymy razem – informują pracownicy.

Urząd otwarty jest w poniedziałki w godz. 7:30-17, od wtorku do czwartku w godz. 7:30-15:30, oraz w piątki w godz. 7:30-14.

D. Tryzna

Komentarze