Gmina Przodkowo Inwestycje OSP Wokół nas

Tokary. Rozbudowa remizy. Nowy garaż i plac zabaw gotowe

8 czerwca dokonano odbioru inwestycji, której celem była budowa garażu wraz z zagospodarowaniem terenu przy remizie OSP w Tokarach. Zadanie kosztowało niecałe 400 tys. zł. i w całości zostało pokryte z rządowego dofinansowania. Realizowała je firma Prestol.

Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y. Było to 400 tys. zł. Zadanie realizowała firma Prestol Andrzeja Stromskiego. Dotyczyła dobudowania do istniejącego budynku remizy garażu jednostanowiskowego o kubaturze 90 m2. Dobudowane pomieszczenie otrzymało ogrzewanie gazowe. W ramach inwestycji plac przy budynku utwardzono kostką betonową oraz ogrodzono i urządzono nowy, bogaty plac zabaw. Wcześniej ,,namiastka’’ takiego placu znajdowała się przed strażnicą. Teraz został powiększony i przeniesiony za budynek remizy w bezpieczne miejsce. Znajduje się na nim sporo różnych elementów zabawowych, od huśtawek, przez karuzele, po zjeżdżalnie.

Przygotowują się do jubileuszu

W roku ubiegłym budynek remizy przeszedł gruntowny remont, aby dostosować go na potrzeby klubu seniora, który został powołany w Tokarach. Powstał przy miejscowym kole gospodyń wiejskich. Na te działania gmina otrzymała środki z Kartuskiego Centrum Caritas w ramach projektu ,,Życzliwa Dłoń’’. Pozwoliły one na modernizację starej kuchni i dostosowanie jej do obecnych warunków, powstał długo oczekiwany węzeł sanitarny i zmieniono źródło ogrzewania na gazowe. Pomieszczenia remizy zostały odświeżone, a budynek z zewnątrz ocieplony. Jak ujął to prezes jednostki dh Tomasz Węsiora, wszystkie te działania inwestycyjne gminy pięknie wplatają się w przygotowania do jubileuszu jednostki, która w tym roku obchodzi swoje 90-lecie.

UG/opr.red

Komentarze