Sport

Turniej Piłki Nożnej Halowej rocznika 2010 w Kiełpinie. Zwycięstwo UKS GAP Bruskowo Wielkie po ciekawej rywalizacji

W godzinach popołudniowych 26 lutego na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2010 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Turniej odbywał się pod patronatem burmistrza gminy Kartuzy Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego. Był to już dwudziesty drugi turniej tegorocznego cyklu KIEŁPINO CUP dotowanego przez Gminę Kartuzy.

Udział wzięło 8 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy. W grupie A  zdecydowanie najlepsi okazali się zawodnicy UKS GAP Bruskowo Wielkie (komplet 9 pkt). O drugie miejsce trwała zacięta rywalizacja między APK Jedynka Kartuzy oraz Lipniczanką Lipnica (obie po 4 pkt). Ostatecznie obok zespołu z Bruskowa awans do półfinału dzięki lepszej różnicy bramek uzyskała również drużyna z Kartuz. Trzecia Lipniczanka oraz czwarty FilSport II Nowa Karczma (0 pkt) zagrali o miejsca 5-8. W grupie B zdecydowanie pierwsze miejsce zajęły UKS Byki Słupsk (komplet 9 pkt bez straty gola) wyprzedzając Amatora Kiełpino (6 pkt). Oba zespoły uzyskały awans do ½ finału, zaś trzeci FilSport Nowa Karczma i czwarta KS Kamienica Królewska (obie po 1 pkt) zagrali o miejsca 5-8.

Faza pucharowa rozpoczęła się od walki o miejsca 5-8, które zdecydowanie wygrały drużyny z grupy B. W pierwszym meczu Lipniczanka Lipnica rozbiła KS Kamienica Królewska 6:0, a następnie w „bratobójczym” pojedynku dwóch zespołów FilSport Nowa Karczma niespodziewanie „dwójka” rozgromiła swój pierwszy zespół aż 12:0.

Mecze półfinałowe były bardzo zacięte i wygrały je również zespoły z grupy A. Wpierw po niespodziewanie zaciętym meczu mający komplet zwycięstw UKS GAP Bruskowo Wielki zremisował bezbramkowo z Amatorem Kiełpino i w rzutach karnych zespół z Bruskowa wygrał 2:1. W drugim meczu mający do tej pory komplet zwycięstw UKs Byki Słupsk uległy APK Jedynka Kartuzy 1:3.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca i wszystkie nie zostały rozstrzygnięte po regulaminowym czasie gry. W meczu o miejsce siódme padł remis 2:2 i w rzutach karnych FilSport Nowa Karczma pokonał KS Kamienica Królewska 3:1. Miejsce piąte zajął drugi zespół z Nowej Karczmy, który po remisie 1:1 pokonał w rzutach karnych 3:2 Lipniczankę Lipnica. W meczu o trzecie miejsce nie padły żadne bramki i również w rzutach karnych padł bardzo niski wynik 1:0 dzięki czemu na najniższym miejscu stanęły Byki Słupsk pokonując Amator Kiełpino. W meczu finałowym zagrały dwa zespoły, które także zagrały już ze sobą w fazie grupowej i po zaciętym meczu padł kolejny remis 1:1, więc o zwycięstwie w turnieju decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy UKS GAP Bruskowo Wielkie pokonując APK Jedynka Kartuzy 3:2.

Składy medalistów:

1. UKS GAP Bruskowo Wielkie – Maksymilian Ringwelski, Szymon Szymański (1), Jakub Śmiechura, Filip Piechowski (5), Nikodem Giszka (4), Jakub Piwowarski, Bartosz Dusza, Aleksander Góralczyk

2. APK Jedynka Kartuzy – Maksymilian Ballerstadt, Cezary Trepczyk, Konrad Reszka (3), Samuel Ratke, Bartosz Żygowski (2), Kajetan Richert (4), Alan Gdaniec, Kornel Ptach

3. UKS Byki Słupsk – Martyna Batruch (4), Tymoteusz Konopa (1), Kacper Mettel, Ksawery Mizerkiewicz, Grzegorz Wyka (2), Antoni Harasim, Filip Sikora

Ostateczna kolejność:

 1. UKS GAP Bruskowo Wielkie
 2. APK Jedynka Kartuzy
 3. UKS Byki Słupsk
 4. Amator Kiełpino
 5. FilSport II Nowa Karczma
 6. Lipniczanka Lipnica
 7. FilSport Nowa Karczma
 8. KS Kamienica Królewska

Wyróżnienia indywidualne:

 • król strzelców: Jakub Labun (Lipniczanka Lipnica)
 • – najlepszy bramkarz: Jakub Śmiechura (UKS GAP Bruskowo Wielkie)
 • – najwszechstronniejszy zawodnik: Konrad Reszka (APK Jedynka Kartuzy)

Komentarze