Gmina Kartuzy Wokół nas

Kartuzy. Turniej Formacji Tanecznych „Kaszubski Stolem”. Cztery medale dla kartuskiej grupy tanecznej „As Dance”

W ubiegłym tygodniu, w Kartuzach odbył się V Turniej Formacji Tanecznych „Kaszubski Stolem”. W konkursie o zasięgu ogólnopolskim wystąpiła też kartuska grupa ćwicząca w Katolickiej Szkole Podstawowej w Kartuzach o nazwie „As Dance”. Jej członkinie mogą się pochwalić sporym sukcesem.

W zawodach wzięło udział wiele grup tanecznych z całej Polski. Turniej rozgrywany był na dwóch parkietach. Można było zobaczyć prezentacje tancerek i tancerzy, którzy kochają taniec artystyczny, jazz dance, taniec współczesny, klasyczny, freestyle i wiele innych. Kartuska grupa o nazwie „As Dance” dała świetne pokazy.

Świetne wyniki kartuskiego zespołu

Złoty medal trio Hip-Hop wywalczył team w składzie Marysia, Dominika, Martyna. Złoty krążek w kategorii trio z rekwizytem otrzymały: Ania, Kinga, Paulina. Złoto w rywalizacji duet Hip-Hop trafił do Dominiki i Martyny. Srebrny medal w kategorii mini formacja powędrował do ekipy w składzie: Dominika, Martyna, Liwia, Ania, Paulina, Kinga.

Zdobycie tak wysokich miejsc nie udałoby się gdyby nie ciężka praca zawodniczek, ale i trenera Adama Łukowskiego, który jest znanym tancerzem i choreografem.

Aktualnie prowadzone są zapisy wstępne dla wszystkich zainteresowanych w wieku od 5 lat i wzwyż. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu, w środy i piątki, na ternie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach. Zapisy możliwe pod numerem 570-500-365.

Nad/opr.red

Komentarze