Gmina Stężyca Inwestycje

Gmina Stężyca. Modernizacja drogi do Piotrowa. Przez trzy najbliższe dni utrudnienia, ponieważ będą lać asfalt

Bieżący tydzień ma przynieść zakończenie przebudowy drogi biegnącej od DK20 do Piotrowa, na jej odcinku biegnącym przez gminę Stężyca. Od dzisiaj do środy będzie tam kładziony tłuczeń i wylewany dywanik asfaltowy, co spowoduje utrudnienia w komunikacji.

Długość remontowanego odcinka to 600 m.b. Miejscami droga ta ,,pójdzie’’ nowym szlakiem. Pas jezdni będzie miał szerokość pięciu metrów plus pobocza z kruszywa łamanego o szerokości 75 cm. Inwestycję wykonuje firma MTM z Gdyni, z którą umowa została podpisana w połowie grudnia. Prace ziemne rozpoczęły się już zimą, jednak ze względu na warunki musiały zostać przerwane.

Zakończenie inwestycji jeszcze w tym miesiącu

Ruszyły na wiosnę. Do ubiegłego tygodnia zostały wykonane wszystkie roboty ziemne tj. wytyczenie miejscami nowego szlaku drogi, jej poszerzenie do pięciu metrów. Wykonano również równanie skarp i odwodnienie szlaku. Jak informuje kierownik budowy, w dniu dzisiejszym firma chce układać kruszywo na poboczach. Na jutro zaplanowano położenie pierwszej warstwy asfaltu. W środę ma być położona druga. W piątek firma zaplanowała zająć się poboczami i innymi pracami wykończeniowymi. Według kierownika robót do końca miesiąca inwestycja ma być zakończona.

W finansowanie tej inwestycji włączone były dwa samorządy i Nadleśnictwo Kartuzy. Przy kosztach zadania sięgających 680 tys. zł, 303 tys. zł pochodziło z budżetu gminy Stężyca, 250 tys. zł z gminy Somonino, a 130 tys. zł dały Lasy Państwowe.

Aby dojazd do Piotrowa był asfaltowy na całej długości, pozostał jeszcze do wykonania odcinek o długości 600 m.b. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Komentarze