Gmina Sierakowice Inwestycje

Sierakowice. Na nowym Centrum Kultury zawisła wiecha

Uroczystość zawieszenia tradycyjnej wiechy jest okazją do podziękowania wszystkim rzemieślnikom za trud i wysiłek włożony w budowę. 9 listopada w Sierakowicach ukończono ważny etap budowy nowoczesnego Centrum Kultury.

Od marca trwa budowa Wielofunkcyjnego Centrum Kultury. Zadanie realizuje firma ELWOZ.

Widać duże zaangażowanie w kolejne etapy budowy. W ubiegłym tygodniu zakończono kolejny, istotny etap. Z tej okazji, na konstrukcji dachu, zawieszono przystrojony wieniec oraz odśpiewano „Kto się w opiekę”. Spotkanie było również okazją do zwiedzenia budowy, która jest jedną z największych inwestycji gminy Sierakowice. Wśród odwiedzających był wójt Tadeusz Kobiela oraz licznie zgromadzeni radni i pracownicy urzędu. Nie zbrakło również pracowników firmy ELWOZ.

Praca wre

Wykonawcy pozostało jeszcze zamknięcie obiektu, położenie dachu, ocieplenie i zakup oraz montaż urządzeń technicznych służących obiektowi. Docelowo obiekt będzie posiadać salę widowiskową na 288 miejsc siedzących, salę widowisko-koncertową oraz szyb windy. Firma zaoferowała również 60-miesięczną gwarancję na wykonane roboty i zamontowane urządzenia.

Koszt zadania to 29,98 mln zł. Inwestycja objęta jest wsparciem ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład. Dofinansowanie wynosi około 16 mln zł.

UG/opr.red

Komentarze