Gmina Somonino Wideo Wybory samorządowe 2024

Wyczechowo. Konwencja KWW „Wspólnota dla Gminy”. „Chcę dalej kontynuować zadania rozpoczęte w bieżącej kadencji”

Marian Kowalewski, obecny wójt gminy Somonino, ogłosił oficjalnie że chce startować na drugą kadencję, aby móc dalej pracować dla gminy. Wczoraj na konwencji przedstawił komplet kandydatów na radnych ze swojego komitetu, podkreślając że większość z nich sprawdziła się już w radzie.

Marian Kowalewski został wybrany na wójta w 2018 roku. Przedtem przez wiele lat kierował z ogromnymi sukcesami Gminnym Ośrodkiem Kultury w Somoninie i dał się poznać jako doskonały organizator, osoba z wizją i z umiejętnością zjednywania sobie ludzi.

– Zdecydowałem się kandydować, bo uważam, że warto kontynuować działania, które wspólnie z Radą i z mieszkańcami przez te 5 lat realizowaliśmy. Mamy przygotowany na najbliższe lata cały program inwestycyjny. Chodzi o 55 różnych działań, których wartość w samym tylko bieżącym roku wyniesie 36 mln zł. Zaczęliśmy to realizować i uważam, że trzeba to dokończyć – uzasadnia swoją decyzję M. Kowalewski.

Drużyna, z którą chce działać

M. Kowalewski przedstawił kandydatów na radnych Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólnota dla Gminy”. Wśród 15 kandydatów aż 9 to radni obecnej kadencji. To wieloletni samorządowcy dysponujący ogromnym doświadczeniem. Pozostała 6 to nowe twarze. Wśród nich są 4 kobiety. Lider komitetu wielokrotnie podkreślał plusy ich obecności na liście.

– 9 kandydatów, obecni radni – to ludzie, którzy mają odrębne zdania, różne pomysły, ale jak pokazała bieżąca kadencja, potrafiliśmy się dogadać, znaleźć kompromis. Wszyscy kandydaci to ludzie zaangażowani, którzy na terenie gminy działają, coś tworzą i mają pozytywne spojrzenie na rzeczywistość naszej gminy. Uważam, że połączenie ich sił przyniesie tylko korzyść dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Stworzylibyśmy dobry zespół, gdyby się udało wygrać wybory – mówił.

Konwencję zakończył miły akcent, nawiązujący do 8 marca.

D. Tryzna

Komentarze