Wokół nas

Złota Góra. W ten weekend będzie się tu działo!

Złota Góra w gminie Kartuzy znana jest z tego, że właśnie w tym miejscu odbywa się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych. W ten weekend odbędą się dwie niezwykłe imprezy.

Już jutro o godz. 19 przy Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu wystąpi tu z koncertem Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca “Mazowsze”. Formacja ta należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów.

W związku z koncertem zespołu na Złotej Górze, burmistrz Kartuz wyszedł z inicjatywą zapewnienia bezpłatnego przewozu osób zainteresowane koncertem odbywającym się na Złotej Górze. Bezpłatny autokar zostanie podstawiony na dworcu autobusowym w Kartuzach o godz. 18. Autobus będzie oznaczony napisem „WYCIECZKA”. Powrót autokaru planowany jest po zakończeniu koncertu ok. godz. 21.

Truskawkowe święto

Z kolei na sobotę 2 lipca zaplanowano tu wielkie ,,Truskawkobranie’’. To największa impreza plenerowa na Kaszubach, odbywająca się corocznie na przełomie czerwca i lipca. Impreza służy przede wszystkim promocji kaszubskiej truskawki i Kaszub. Wydarzeniu towarzyszy festyn ludowy, jarmark i występy gościnne znanych wykonawców polskich i zagranicznych.

W tym roku wydarzenie odbędzie się 2 lipca o godz. 16 przy CSWiPR. Na scenie wystąpią m.in.: Teatr Kufer, Orkiestra z Łapalic, The Moneymaker$, Jula, Poparzeni Kawą Trzy. Pozascenicznych emocji dostarczą barwne stoiska handlowe, gastronomiczne, z rękodziełem i oczywiście z truskawkami. Odbędą się również liczne konkursy np. na najładniejsze stoisko truskawkowe czy najlepszą potrawę kaszubską z truskawkami. Impreza zakończy się około godz. 23.

UG/opr.red.

Fot. Źródło: Facebook Zespołu Mazowsze
Fot. Źródło: Kartuskie Centrum Kultury. Truskawkobranie 2019 r.
Fot. Źródło: Kartuskie Centrum Kultury. Truskawkobranie 2019 r.

Komentarze