Gmina Żukowo

Żukowo. Finał Gminnej Nagrody Sucovia już wkrótce. Gala będzie za rok ubiegły i 2019

26 listopada w Centrum Kultury Spichlerz w Żukowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Będzie to gala, na której wyróżnieni zostaną laureaci Gminnej Nagrody Sucovia edycji za rok 2019 i 2020. Kapituła nagrody wytypowała już nominowanych w poszczególnych kategoriach.

Gminna Nagroda Sucovia przyznawana jest od roku 2012. Generalnie dotyczy osiągnięć za rok ubiegły, choć może też być przyznana za całokształt działalności lub promocję na rzecz gminy. Niestety w roku ubiegłym, choć nabór wniosków odbył się planowo, to do gali nie doszło z powodu pandemii. W roku bieżącym udało się procedować etapy nagrody do końca.

Kapituła nagrody

Kapitułę Gminnej Nagrody Sucovia tworzą: Aleksandra Rogalewska-Kania, Justyna Beyer-Rosener, Albin Bychowski, Maria Byczkowska, Andrzej Karczewski, Józef Belgrau i Jan Żółtowski. W tym roku stanęła ona przed nie lada wyzwaniem. Najpierw musiała pochylić się na d wnioskami za 2019, a później wybrać nominowanych spośród wniosków za rok ubiegły. Dla przypomnienia laureatem Sucovii można zostać w kategoriach: kultura, sport, inicjatywy społeczne, gospodarka, edukacja i mecenas.

Nominowani

Kapituła po wnikliwej analizie zadecydowała, że nominację do Sucovii za rok 2019 otrzymają Aleksandra Hinc, Krzysztof Król, Lidwina Krefta i Maria Płotka. Wśród nominowanych firm znalazły się: Firma Control Solutions Patryk Smok, FUSH ALSAT Krzysztof Karpus i Kolanko Sp. z o.o. Sp.k. Do tego grona dołączył też zespół ,,Kaszubianki z Chwaszczyna’’.

Natomiast, jeżeli chodzi o pandemiczny rok 2020, nominację uzyskało siedmioro kandydatów. Są to Iwona Wygnał, Ireneusz Laskowski, Izabela Małycha, Małgorzata Gruba i Maria Płotka. Dodatkowo kapituła nominowała dwa Koła Gospodyń Wiejskich: z Borkowa i Miszewa.  Spośród firm nominację uzyskał Danfoss Poland Sp. z o.o.

Gala Gminnej Nagrody Sucovia odbędzie się 26 listopada, o godz. 18 w Centrum Kultury Spichlerz w Żukowie. Po wręczeniu nagród odbędzie się koncert zespołu Iza & Latynoscy Brothers. Wydarzenie jest otwarte, jednakże ze względu na obostrzenia organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację miejsc pod nr tel. 58 680 08 48.

Nad/opr.red

Komentarze