Gmina Kościerzyna Gmina Liniewo Gmina Stara Kiszewa Konkursy OSP Powiat kościerski Wideo

Bartoszylas. Zawody sportowo-pożarnicze MDP z pow. kościerskiego. Młodzieżówka z Wysina najlepsza wśród chłopców a MDP z Liniewa wśród dziewcząt

W rozegranych 17 czerwca zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych szczebla powiatowego wzięło udział piętnaście drużyn. Rywalizowano w sztafecie pożarniczej i bojówce. Zwycięzcami zostały MDP z gminy Liniewo, które liczbowo zdominowały zawody.

Miejscem rywalizacji był urokliwy zakątek przystani kajakowej na Wierzycy w Bartoszymlesie. Stawiło się tu piętnaście drużyn MDP z powiatu kościerskiego. Z jednej strony to dużo, ale biorąc pod uwagę, że osiem z nich było z gminy Liniewo, to daje wynik raczej skromny. Zabrakło reprezentantów gminy Karsin, Dziemiany i Lipusz. Honor gminy Kościerzyna obroniły Kaliska Kościerskie, gdzie w ostatnim czasie mocno postawiono na młodzieżówkę i daje to efekty.

Rangę zawodów podnosiła obecność starosty Alicji Żurawskiej i zarazem prezesa Powiatowego Związku OSP RP i Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie st. bryg. Tomasza Klinkosza. Zawody obejrzeć przyjechał również dh Krzysztof Datta, wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Spośród włodarzy gmin obecny był tylko wójt Mirosław Warczak, ale oprócz niego całe władze Gminnego Związku OSP. Główny ciężar przygotowania infrastruktury do zawodów wzięli na siebie gospodarze terenu – druhowie z OSP Bartoszylas pod kierownictwem prezesa dha Andrzeja Mazura. Sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Mateusz Szmaglik z PSP w Kościerzynie.

Wyniki rywalizacji

Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. W sztafecie dziewcząt wygrała MDP Lubieszyn. Kolejne miejsce zdobyła drużyna z Liniewa. Miejsce trzecie zgarnęła ekipa z Wysina. W sztafecie chłopców zwyciężyła MDP Kaliska. Tuż za nią uplasowała się drużyna z Liniewa, a na trzecim – MDP Lubieszyn. W ćwiczeniu bojowym dziewcząt na podium znalazły się odpowiednio MDP z: Liniewa, Wysina i Grabowa. W gronie chłopców podium objęli, kolejno: MDP Wysin, Grabowo i Raduń.

W klasyfikacji generalnej drużyn żeńskich wygrała MDP Liniewo. Drugie miejsce zajęła drużyna z MDP Lubieszyn przegrywając zaledwie o niecały punkt z pierwszym miejscem. Natomiast trzecia lokata przypadła MDP Wysin. Kolejne miejsce zajęły, kolejno: MDP Grabowo, Stara Kiszewa i Głodowo.

W grupie męskiej wygrała młodzieżówka z Wysina. Drugą lokatę objęli chłopcy z MDP Grabowo. Miejsce trzecie zajęła MDP Lubań. Na kolejnych miejscach znaleźli się, odpowiednio: MDP Kaliska, Raduń, Liniewo, Głodowo, Lubieszyn i Stara Kiszewa.

– Jest mi niezmiernie miło, że w takiej atmosferze i takiej dyscyplinie mogliśmy zorganizować zawody. Wszystkim drużynom i każdemu z osobna gratuluję wielkich osiągnięć, dyscypliny, energii i wspaniałych wyników – podsumowała A. Żurawska.

D. Tryzna

Komentarze