Gmina Chmielno Inwestycje

Chmielno. Budowa II etapu ul. Grodzisko. Do końca inwestycji zostały dwa miesiące

Jest duża szansa, że już na weekend majowy korzystający z wypoczynku w ośrodkach wczasowych nad Jeziorem Kłodno będą mogli dojechać do nich nową ul. Grodzisko. Prace przy tej inwestycji powoli dobiegają końca.

Ul. Grodzisko to część szlaku drogowego, który otacza Jezioro Kłodno. Jej znaczenie jest szczególnie ważne w sezonie turystycznym, gdyż prowadzi do wielu znanych ośrodków turystycznych zlokalizowanych przy nim i przy J. Białym. Stara ulica była tak wąska, że w niektórych jej odcinkach dwa pojazdy nie mogły się minąć. Brak chodnika przy niej powodował, że piesi najczęściej szli pasem jezdni co stwarzało też niebezpieczne sytuacje dla ruchu. Stąd władze gminy od dawna zabiegały, aby tę ulicę zmodernizować.

Dobry montaż finansowy

Oficjalnie inwestycja ruszyła w sierpniu ubiegłego roku, ale zanim jej wykonawca firma Arat ze Staniszewa weszła na plac budowy, przebudowę sieci wod-kan musiała wykonać Gminna Spółka Komunalna. Zajęło jej to dwa miesiące. Zadaniem wykonawcy było usunięcie starej nawierzchni, wykonanie właściwej podbudowy i korytowanie pasa jezdni nowej ulicy, który będzie miał szerokość od 4,5 m do 6 m. Obok drogi powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Długość budowanego odcinka drogi to 593 m.b. Jak mówił nam w połowie bieżącego miesiąca wójt Michał Melibruda, wykonawca ma czas do końca kwietnia na realizację tego zadania.

Wartość inwestycji to 1,7 mln zł. Finansowana jest ona z dwóch źródeł. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg samorząd chmieleński pozyska dofinansowanie w wysokości ponad 872 tys. zł. Natomiast z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina uzyskała na wkład własny 1 mln zł.

D. Tryzna

Komentarze