Gmina Chmielno Konkursy OSP

Chmielno. Gminne zawody sportowo-pożarnicze. Druhowie z OSP Reskowo wzięli wszystko

28 maja na stadionie w Chmielnie stawiły się reprezentacje wszystkich gminnych jednostek OSP, aby zmierzyć się w sporcie pożarniczym. Zawody przeprowadzono w nowych regulaminach. Wśród dwunastu startujących w różnych kategoriach wiekowych drużyn wygrały te z Reskowa.

W zawodach uczestniczyli druhowie z sześciu jednostek. Wystąpiło siedem drużyn druhów czynnych, jedna kobieca i cztery chłopięce z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Drużyny męskie i damska zmierzyli się w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej 7×50 m przeszkodami. Druhowie z Kożyczkowa startowali dodatkowo w ćwiczeniu alarmowo-bojowym. Natomiast drużyny MDP startowały w ćwiczeniu bojowym i sztafecie 400 m z przeszkodami. Jak informuje nas dh Andrzej Brylowski, komendant gminny zawody rozegrano w nowych regulaminach: CTIF dla MDP i regulamin krajowy dla pozostałych. Określa on, że musztra jest osobną konkurencją i nie jest wliczana do punktacji generalnej zawodów.

Miejsca druhów czynnych

Komisję sędziowską powołał komendant gminny. Sędzią głównym zawodów był dh Kazimierz Gliniecki.

W ćwiczeniu bojowym wśród męskich drużyn pożarniczych wygrała ekipa z OSP Zawory. Miejsce drugie zajęła OSP Chmielno, trzecie – OSP Reskowo B. W sztafecie wygrała OSP Miechucino. Kolejne miejsca na podium zajęły, odpowiednio OSP Reskowo i OSP Kożyczkowo. W ćwiczeniu alarmowo-bojowym zwyciężyła OSP Kożyczkowo. Natomiast w musztrze najlepsza okazała się drużyna z Miechucina. W klasyfikacji generalnej zwyciężyło OSP Reskowo. Drugie miejsce zajęli druhowie z Chmielna, a trzecie zdobyło OSP Kożyczkowo. Na kolejnych lokatach sklasyfikowano, odpowiednio: OSP Zawory, Borzestowo, Reskowo B i Miechucino.

Jedyną drużyną kobiecą, która wystartowała w zawodach, wystawiła jednostka z Reskowa.

Najlepsi wśród MDP

W grupie startujących MDP chłopców w ćwiczeniu bojowym wygrała drużyna reprezentująca OSP Reskowo. Kolejne miejsce zajął team z Borzestowa. Miejsce trzecie zdobyła reprezentacja Chmielna, zaś na czwartej lokacie sklasyfikowano MDP Miechucino. W sztafecie pożarniczej wygrał team z Chmielna. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny, kolejno z Reskowa i Borzestowo. Miechucino uplasowało się na czwartej lokacie. Musztrę zwyciężyła drużyna z Chmielna. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej wygrał team z Reskowa. Miejsce drugie zdobyła MDP Borzestowo, trzecie MDP Chmielno, zaś czwarte MDP Miechucino.

Puchary, bony i dyplomy wręczali przedstawiciele władz gminnych OSP razem z wójtem gminy Michałem Melibrudą, wiceprzewodniczącym rady Markiem Kreftą. Komendę Powiatową PSP reprezentował bryg. Leszek Formela, zastępca komendanta powiatowego.

– Dziękuję, komendantowi powiatowemu PSP za oddelegowanie dwóch sędziów, wójtowi gminy za pomoc finansową, a sędziom za sprawiedliwe sędziowanie. Cieszę się, że tak wielu druhów z naszych jednostek i przyjaciół OSP przybyło na zawody – podsumowuje komendant gminny.

Tradycyjnie na uczestników zawodów i kibiców czekała grochówka.

D. Tryzna

Komentarze