Gmina Chmielno OSP Wokół nas

Chmielno. Gminne zawody sportowo-pożarnicze. Na zawody powiatowe pojadą: MDP chłopięca z Reskowa i MDP dziewczęca z Miechucina

W rozegranych w niedzielę, na chmieleńskim stadionie, zawodach wzięło udział dwanaście drużyn z pięciu gminnych jednostek. Zmierzyły się one w trzech konkurencjach, a druhowie czynni rozegrali dodatkowo „amerykankę”. Po raz pierwszy zaprezentowały się też dwie Dziecięce Drużyny Pożarnicze z Miechucina i Reskowa.

Do Chmielna przyjechało pięć drużyn druhów czynnych, dwie żeńskie drużyny pożarnicze oraz jedna drużyna MDP dziewcząt i cztery MDP chłopięce. Zaprezentowały się również dwie Dziecięce Drużyny Pożarnicze z OSP Miechucino i OSP Reskowo. Prawdopodobnie to za ich przyczyną niedzielne zawody cieszyły się dużą frekwencją wśród publiczności. Na pewno sprzyjała temu dobra pogoda i nieukrywana, sportowa rywalizacja.

Zostawili serce na murawie

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami i widowiskowe ćwiczenia bojowe. Dodatkowo druhowie czynni rozegrali „amerykankę”, tj. ćwiczenie alarmowo-bojowe, które polega na jak najszybszym podaniu strumienia wody.

Zmagania oceniała czternastoosobowa komisja sędziowska powołana przez komendanta gminnego dh Andrzeja Brylowskiego. Sędzią głównym był dh Korneliusz Dampc.

Jak przyznają wszyscy, zawody były pięknym widowiskiem. Widać było, że prawie wszyscy startujący brali je na poważnie. Widoczna była rywalizacja, ale zgodna z zasadami. Do komisji wpłynął tylko jeden protest – uznany. Konkurencję powtórzono.

Jakby na deser wszyscy obejrzeli występ Dziecięcych Drużyn Pożarniczych.

Drużyny męskie i kobiece

Wśród męskich drużyn w ćwiczeniu bojowym zwyciężyła drużyna OSP Zawory, na drugim miejscu uplasowała się OSP Chmielno, a trzecie miejsce zajęła OSP Kożyczkowo. W sztafecie pożarniczej najlepsza okazała się drużyna OSP Miechucino, drugie miejsce zajęła OSP Zawory, a trzecie OSP Kożyczkowo. W ćwiczeniu alarmowo-bojowym zwycięzyła OSP Chmielno z czasem 27,5 sekundy.

W gronie drużyn kobiecych w ćwiczeniu bojowym zwyciężyła drużyna OSP Miechucino, a drugie miejsce zajęła OSP Kożyczkowo. W sztafecie pożarniczej najlepsza była drużyna OSP Miechucino, a drugie miejsce zajęła OSP Kożyczkowo. W ćwiczeniu alarmowo-bojowym zwyciężyła drużyna OSP Kożyczkowo, a drugie miejsce zajęła OSP Miechucino.

Rywalizacja wśród MDP

W ćwiczeniu bojowym pierwsze miejsce zdobyła drużyna OSP Reskowo, drugie miejsce zajęła OSP Borzestowo, trzecie OSP Chmielno, a czwarte OSP Miechucino. W sztafecie pożarniczej pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Chmielno, drugie OSP Reskowo, trzecie OSP Borzestowo, a czwarte OSP Miechucino.

W musztrze pierwsze miejsce zajęła drużyna kobieca OSP Kożyczkowo, drugie miejsce przypadło drużynie męskiej OSP Zawory, a trzecie miejsce zdobyła drużyna dziewcząt MDP Miechucino.

red.

Klasyfikacja generalna

członków czynnych:

 1. OSP Chmielno
 2. OSP Kożyczkowo
 3. OSP Miechucino
 4. OSP Borzestowo
 5. OSP Zawory

Klasyfikacja generalna

drużyn kobiecych:

 1. OSP Kożyczkowo
 2. OSP Miechucino

Klasyfikacja generalna

MDP chłopców:

 1. OSP Reskowo
 2. OSP Borzestowo
 3. OSP Miechucino
 4. OSP Chmielno

Klasyfikacja generalna

MDP dziewcząt:

 1. OSP Miechucino

Michał Melibruda, wójt gminy Chmielno

Dzisiaj wszystkie drużyny z naszych jednostek, startujące w zawodach, stanęły na wysokości zadania. Teraz ja muszę również stanąć na wysokości mojego zadania, zapewniając im godne finansowanie działalności. Uważam, że warto w naszych druhów inwestować, bo jak pokazały choćby zawody, angażują się w to co robią. Uważam, że my jako samorząd powinniśmy zapewnić to finansowanie i nie przeszkadzać w ich działalności jakąś odgórną ingerencją.

Komentarze