Gmina Chmielno Kultura Sport Wokół nas

Chmielno. II Mistrzostwa w Bowlingu 60+. Tłusty Czwartek obchodzili po swojemu

,,Bo kule są okrągłe i pączki też’’ tak humorystycznie można skomentować czas tego sportowego wydarzenia. Nie o wyniki w nim jednak chodziło, tylko o integrację środowiska i dobrą zabawę. Jak usłyszeliśmy, cel został osiągnięty.

To druga edycja mistrzostw. Choć organizatorem jest chmieleński GOKSiR, to nie odbyły się one bez udostępnienia kręgielni w kompleksie wypoczynkowym „Wichrowe Wzgórze”. Do zmagań stanęło około dwudziestu seniorów z całego powiatu kartuskiego. Grupa może niezbyt liczna, ale kręgielnia to nie hala, a na warunki współzawodnictwa seniorów należy patrzeć inaczej.

Zresztą Edyta Klasa, dyrektor GOKSiR, zwierzyła się, że może w przyszłości w zawodach tych będą rywalizować reprezentanci wszystkich gmin. Policzyła, że gdyby było ich po czworo, to trzydzieści osób to i tak maksimum, które dałoby się tu pomieścić. Pomysł ciekawy biorąc pod uwagę ile ostatnio powstało klubów seniora na terenie naszego powiatu. Może ich koordynatorzy pochylą się nad nim.

Realizacja & integracja

Jak na Chmielno przystało zawody rozpoczął sygnał z bazuny. Na dwóch torach kręgielni rywalizowały dwie grupy. Kobiecej przewodził wesoły zespół z Chmielna. W męskiej prym wiódł zawodnik gospodarzy – Tadeusz Makowski. Co ciekawe, jak usłyszeliśmy od E. Klasy, T. Makowski zajął trzecie miejsce wśród kategorii senior 70+ w mistrzostwach wojewódzkich w bowlingu seniorów organizowanych przez LZS w roku ubiegłym. Startowała w nich drużyna mieszana z naszego powiatu.

Czas i miejsce tego wydarzenia sportowego okazało się, że nie są przypadkowe.

– Staramy się, aby te zawody były w Tłusty Czwartek. Dlaczego? Pączki są okrągłe i kule są okrągłe, choćby stąd – mówi z uśmiechem dyrektor chmieleńskiego GOKSiR.

– Bardzo mi się podobają te zawody. Nigdy wcześniej nie korzystałam z kręgielni. Okazuje się, że to nie takie trudne. A w dobrym towarzystwie to nawet rywalizacja jest na wesoło – mówi Urszula Konkel ,,Ciocia Ula’’ z Kożyczkowa.

Zwycięzcy II Mistrzostw

W kategorii kobiet 60+ zwyciężyła Jadwiga Sopelak z Kiełpina. Miejsce drugie zajęła Danuta Reguła z Kiełpina. Natomiast brązowy medal zdobyła Hanna Karpińska z Kiełpina.

W kategorii mężczyzn nie miał sobie równych Zenon Zaremba z Grzybna. Kolejne miejsce zdobył Tadeusz Makowski z Zawór. Na miejscu trzecim znalazł się Jerzy Knut z Chmielna.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy. Za trzy pierwsze miejsca, w każdej z kategorii wręczono puchary. Wśród uczestników rozlosowane zostały także upominki od sponsora Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby. Na koniec każdy uczestnik otrzymał jeszcze voucher do Kina za Rogiem w Chmielnie.

Nad/opr.red

Komentarze