Gmina Żukowo Kultura Wokół nas

Chwaszczyno. Jubileusz miejscowego KGW. Od 65 lat integrują, aktywizują i dbają o tradycję

Uroczystości jubileuszowe odbyły się z udziałem wielu przyjaciół kola, osób je wspierających i tych najbliższych. Było podsumowanie minionego czasu i podziękowania wszystkim, którzy je wspierają. Same też zebrały wiele ciepłych słów za to co robią.

Przez 65 lat KGW mocno osadziło się w miejscowej społeczności. Współpracują ze wszystkimi środowiskami: parafią, Zrzeszeniem, OSP, szkołą, czy samorządem. Dziś można powiedzieć, że w kole działają trzy pokolenia, stąd jego oddziaływanie jest znaczące. To też różnorodność podejmowanych przez koło inicjatyw, aktywności. Obok tych związanych z pielęgnowaniem dobrych tradycji np. kuchni kaszubskiej, wiele nowatorskich pomysłów skutkujących udziałem nawet w ogólnopolskich programach telewizyjnych. To starty w różnorodnych konkursach, często zakończone sukcesem w skali kraju. Podsumowując, dziś KGW Chwaszczyno to profesjonalne połączenie tradycji z nowoczesnością.

Wielu zacnych gości

W oficjalnej części jubileuszu uczestniczył senator Stanisław Lamczyk, samorządowcy z gminy z burmistrzem i przewodniczącym rady na czele, przedstawiciele powiatu kartuskiego z wicestarostą Piotrem Fikusem i przewodniczącym RP Mieczysławem Woźniakiem. Przybyli wszyscy, którzy stoją na czele różnych miejscowych środowisk. Prowadzącym był Gabriel Jażdżewski, natomiast przybyłych powitała prezes koła Jolanta Wiercińska. Jej słowo i prezentacja multimedialna pozwoliły pokazać specyfikę chwaszczyńskiego koła i przedstawił obecnym dotychczasowe osiągnięcia. Jest ich całe mnóstwo, od wielu zwycięstw w gminnym konkursie KGW po status teki najlepszych w kraju.

Są podziwiane

Z racji jubileuszu przybyli goście życzyli jubilatkom samych dobrych rzeczy. Słów podziwu i gratulacji było wiele. Pojawiły się też okolicznościowe prezenty. Godnym odnotowania jest fakt, że senator S. Lamczyk przekazał kołu specjalne wyróżnienie – Medal Biały Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. O koleżankach nie zapomniały również KGW z Borkowa, Tuchomia i Pępowa.

Na urodzinach nie mogło oczywiście zabraknąć specjałów kuchni kaszubskiej, które pani przygotowały własnoręcznie. Zwieńczeniem tej części był występ Kaszubskiej Influencerki, która poruszyła do wspólnego śpiewania i tańczenia, a o dalszą rozrywkę muzyczną zadbał DJ PiotrB.

Redakcja Kuriera Kaszubskiego również przyłącza się do gratulacji z okazji 65-lecia koła.

KGW/opr.red

Komentarze