Gmina Stara Kiszewa Konkursy OSP

Czarna Woda. XV Marsz na Orientację. MDP Stara Kiszewa mistrzem województwa

W dniach 24-26 sierpnia w Czarnej Wodzie odbył się XV Wojewódzki Marsz na Orientację Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, organizowany przez Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Wodzie i Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP. Z sukcesem z zawodów wróciła MDP Stara Kiszewa.

W marszu wzięło udział 18 drużyn w wieku 10 – 13 lat oraz 30 drużyn w wieku 14 – 17 lat. Grupa młodsza miała do pokonania 10 km. Na trasie drużyny musiały odnaleźć 10 punktów kontrolnych, gdzie czekały zadania do pokonania. Grupa starsza miała do pokonania dystans 20 km z 15 punktami kontrolnymi, na których młodzież wykazywała się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pożarnictwa, udzielania pierwszej pomocy medycznej, terenoznawstwa oraz sprawności fizycznej. Na punktach liczyła się nie tylko wiedza i sprawność fizyczna, ale przede wszystkim praca zespołowa drużyny i dobra zabawa. 

Wielkie zwycięstwo

W wyzwaniu wzięła też udział MDP Stara Kiszewa. Ostatecznie młodzi adepci zgarnęli złoty puchar.

– Z ogromną satysfakcją informujemy, iż członkowie naszej MDP w kategorii drużyn młodszych zajęła pierwsze miejsce w trzydniowym, jubileuszowym marszu. Nasza drużyna była jedyną MDP z terenu powiatu kościerskiego. Nasza zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Dominika Żołądek Sabina Kleist, Stanisław Pepliński, Fabian Popowski, Nikodem Kaszubowski, Nikodem Grosz, Ariel Słomiński jako opiekun.

Za MDP Stara Kiszewa w kategorii młodszej uplasowała się MDP Mieroszyno (pow. pucki) i MDP Zblewo (pow. starogardzki). W klasyfikacji starszych uczestników na podium stanęły ekipy, kolejno: MDP Rakowiec (pow. kwidzyński), MDP Pastwa (pow. kwidzyński) i MDP Mieroszyno (pow. pucki).

MDP/opr.red

Komentarze