Gmina Dziemiany Wokół nas

Dziemiany. Ośrodek Kultury zadbał o szeroką ofertę na ferie

Ferie zimowe to czas słodkiego lenistwa, ale również czynnego wypoczynku. O aktywność dzieci w czasie ferii zadbał Ośrodek Kultury w Dziemianach, który przygotował bardzo ciekawą ofertę zajęć.

Pierwszego dnia dzieci spędziły dzień na balu przebierańców. Była to znakomita okazja, by dzieci mogły dać upust swojej kreatywności. Były księżniczki, wróżki, mali policjanci, super bohaterowie, zwierzątka itd. Odbyło się również spotkanie z iluzjonistą i jego zaczarowaną walizką. Jeden poranek dzieci spędziły również kreatywnie na lepieniu garnków, kubeczków i miseczek z gliny pod czujnym okiem lokalnego garncarza. Piątkowy wyjazd na basen okazał się strzałem w dziesiątkę. W lekcjach pływania, nurkowania i zabawy w wodzie wzięło udział kilkudziesięciu najmłodszych.

Jeszcze aktywniej w drugim tygodniu

Drugi tydzień rozpoczął się wielkim gotowaniem. Na tapet wzięto przygotowanie małych pizz. Wtorkowe spotkanie upłynęło na zabawach z animatorem w roli głównej z Psim Patrolem. Środowy poranek rozpoczął się od turnieju sportowego w tenisa. Najlepszych jego uczestników nagrodzono cennymi nagrodami. Czwartkowe popołudnie wypełnił Świat Bajek. Ostatni dzień ferii to znów wyjazd na basen, który cieszył się sporą frekwencją. Ponadto każdego dnia dzieci mogły korzystać z gier świetlicowych.

-W tym roku nasza oferta na ferie spotkała się z mega przyjęciem. Na każdą z propozycji był nadkomplet zainteresowanych. Na przykład w seansch kinowych uczestniczyło do 130-200 dzieci jak w przypadku ,,Psiego Patrolu’’. Na basen wyjeżdżało półtora autokaru. Podsumowując, nawet przed pandemią nie było takiego oblężenia – mówił Dariusz Turzyński, dyrektor OK.

Red.

Komentarze