Gmina Dziemiany Wokół nas

Dziemiany. Wizyta Mikołaja i akcja charytatywna

Wizyta św. Mikołaja to dzień, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Po raz kolejny ten niezwykły gość odwiedził Dziemiany. 6 grudnia zatrzymał się na parkingu przed Ośrodkiem Kultury, ponieważ tu przygotowano dla niego specjalne miejsce – Mikołajkową Zagrodę.

Dzięki współpracy dziemiańskiego Ośrodka Kultury oraz sołtysa Stanisława Kuczkowskiego, po raz kolejny miejscowość, a dokładniej plac przed Ośrodkiem Kultury stał się miejscem stacjonowania wyjątkowego gościa.

Mikołaj odwiedził Dziemiany

W ubiegły poniedziałek do tych młodszych jak i starszych mieszkańców gminy przybył Święty Mikołaj. Choć był bardzo zapracowany, to postanowił, że właśnie w Dziemianach razem ze swoimi reniferami zrobi sobie krótki odpoczynek. I tak przez kilka godzin, w poniedziałkowe popołudnie, w towarzystwie swoich reniferów i innych zwierząt umilających czas, czekał na mieszkańców gminy. Chętni mogli sobie zrobić z nim zdjęcie lub porozmawiać.

– Mniej odważne dzieci, które nie ośmieliły się powiedzieć o czym marzą, za pomocą poczty świątecznej mogły wysłać list – mówią organizatorzy

Dzieci, które przybyły na spotkanie ze św. Mikołajem w podzięce otrzymały od niego słodki upominek w postaci cukierków, pierniczków i innych słodkości.

Mikołajki czasem wspiera potrzebujących

Mikołajki to nie tylko czas otrzymywania, ale również dawania i wspierania tych najbardziej potrzebujących, pokrzywdzonych przez los. Dlatego organizatorzy spotkania z Mikołajem postanowili przeprowadzić zbiórkę dla Kuby, podopiecznego Fundacji ,,Zdążyć z Pomocą’’. Chłopiec urodził się przepukliną oponowo-rdzeniową. Po ponad dziesięcioletniej rehabilitacji potrafi jeździć na rowerze, a w ortezach i z pomocą kul próbuje nauki chodzenia. Jednak do zyskania większej sprawności potrzebna jest dalsza, kosztowna rehabilitacja. Stąd dobroczynna inicjatywa podczas dziemiańskich Mikołajek.

Na koniec warto dodać, że wizyta Mikołaja nie byłaby możliwa, gdyby nie udział świątecznych pomocników. Szczególne podziękowania należą się Tomaszkowi Knopikowi, Romanowi Kupieckiemu i OJ Pegaz.

Nad/opr.red

Komentarze