Gmina Somonino Konkursy OSP Wokół nas

Egiertowo. Zawody MDP. Wśród dziewczyn wygrało Goręczyno. Najlepszą drużyną chłopięcą MDP z Egiertowa

W niedzielę na boisku w Egiertowie zmierzyło się pięć drużyn MDP z gminy Somonino. Rywalizowali w trzech konkurencjach. Organizatorzy przygotowali dla uczestników zawodów bogatą ofertę gastronomiczną i słodkie prezenty.

W tym roku w gminnych zawodach nie startowali druhowie czynni. Rywalizacja dotyczyła tylko Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do Egiertowa przyjechały drużyny chłopięce z OSP Kamela i OSP Ostrzyce oraz dziewczęca z OSP Goręczyno. Gospodarze wystawili drużynę chłopięcą i dziewczęcą.  W niedzielne popołudnie kibicowali im najbliżsi, przyjaciele i sympatycy. Pod namiotem OSP Goręczyno działała kuchnia z bogatą ofertą gastronomiczną dla strażackiej młodzieży i gości zawodów.

Walczyli o swoje

Pierwszą konkurencją była musztra. Następnie drużyny zmierzyły się w sztafecie 7×50 m. Trzecią konkurencją było ćwiczenie bojowe według regulaminu z 2011 roku. Ono dostarczyło najwięcej emocji. Dowodem były choćby dwa odwołania złożone do komisji sędziowskiej. Zostały przyjęte. Siedmioosobowej komisji przewodził dh Andrzej Brylowski, komendant gminnego ZOSP RP w Chmielnie.

Zwycięzcy zawodów

Musztrę dziewcząt wygrała OSP Goręczyno, zaś wśród chłopców OSP Egiertowo. W klasyfikacji generalnej dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła drużyna OSP Goręczyno, a drugie dziewczyny z OSP Egiertowo. W gronie chłopców najlepsza okazała się drużyna gospodarzy. Drugie miejsce zajęli chłopcy z Ostrzyc, a miejsce trzecie chłopcy z Kameli.

Przed ogłoszeniem wyników Edmund Kwidziński, dyrektor wojewódzkiego biura ZOSP RP oraz wójt Marian Kryszewski udekorowali Brązową Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej województwa” dh Tadeusza Jakusza, prezesa OSP Kamela.

– Dobrze, że te zawody się odbyły. Jak pamiętam, zaczynaliśmy rywalizację wśród MDP z dwoma drużynami, a dziś jest ich pięć. Chciałbym, aby w następnych latach było ich jeszcze więcej. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy dołożyli mniejszą lub większą cegiełkę do organizacji tych zawodów, no i oczywiście sędziom – podsumował zawody włodarz gminy M. Kryszewski.

Na ich zakończenie przewodniczący komisji sędziowskiej podziękował wójtowi za specjalny prezent – czapki dla całej ekipy.

D. Tryzna

Komentarze